Son Dakika: Fenerbahçe’den beIN Sports açıklaması! Be Fair sloganı, dava ve karar…

Fenerbahçe Kulübü, beIN Media Group’un “Be Fair” sloganının kullanılmaması tarafında açtığı davaya ait, kümenin önlem kaldırma kararına karşı istinaf talebinin İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi tarafından kesin olarak oy birliğiyle reddedildiğini açıkladı.

Resmi siteden yapılan açıklama şöyle;

beIN Media Group şirketi, Kulübümüze yönelik Marka (Tecavüzün Tespiti İstemli) dava açmış ve mahkeme “Be Fair” sloganının kullanılmaması istikametinde “ihtiyati önlem talebinin kabulüne” karar vermişti. Sonrasında Kulübümüzün yaptığı müracaat sonucunda önlem kararı kaldırılırken, beIN Media Group şirketinin önlem kaldırma kararına karşı istinaf talebi İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi tarafından kesin olarak oy birliğiyle reddedildi.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi tarafından verilen kararda şu ibareler kullanıldı:

“Tarafların argüman ve savunmaları ile mevcut kanıt durumuna nazaran; somut olayda, markasal kullanımın bulunup bulunmadığı, markaya tecavüz ve haksız rekabetin yasal şartlarının gerçekleşip gerçekleşmediği konularında yaklaşık ispat şartlarının bulunmadığı, belirtilen konuların uyuşmazlığın aslına yönelik olup, yargılamayı gerektirdiği, davalı yanca söz özgürlüğünün kullanılıp kullanılmadığına yönelik değerlendirmelerin uyuşmazlığın temelini çözecek mahiyette olup önlem yoluyla değerlendirilemeyeceği, 6100 Sayılı HMK’nun 396. unsuruna nazaran durum ve koşulların değişmesi halinde ihtiyati önlemin değiştirilmesi yahut kaldırılmasının tekrar talep edilebileceği dikkate alınarak Birinci Derece Mahkemesi kararında bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşılmakla, ihtiyati önleme itirazın kabulüne ait 24/03/2021 tarihli orta karara karşı yapılan istinaf müracaatının HMK’nun 353/1-b/1. hususu yeterince temelden reddine karar verilmesi gerekmiştir.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Son Dakika: Fenerbahçe’den beIN Sports açıklaması! Be Fair sloganı, dava ve karar… için yorumda bulun

    Son Dakika: Fenerbahçe’den beIN Sports açıklaması! Be Fair sloganı, dava ve karar… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son Dakika: Fenerbahçe’den beIN Sports açıklaması! Be Fair sloganı, dava ve karar… için ilk yorumu yapabilirsin.