Son dakika: Fenerbahçe’nin yeni sezon formaları resmen tanıtıldı! Fenerbahçe yeni sezon formalarının fiyatı ne kadar?

Fenerbahçe lideri Ali Koç’un imza törenindeki açıklamaları şu halde:

Çok uzun bir birliktelikten sonra, yeni bir markayla birlikteliğe gidiyoruz. Aşağı üst 30 seneyi aşan bir birlikteliğe son verdik. Fenerbahçe’nin tarihinde biri adidas, biri Fenerium olmak üzere iki marka var. Öncelikle Adidas’a teşekkür etmek istiyorum. Birtakım yerlerde minimum müşterekte buluşamıyorduk. Geldiğimiz noktada PUMA’yla devam etme kararı aldık. Fenerbahçe, Türkiye’nin en kıymetli markalarından biri, tahminen de en kıymetlisi. Birlikte çalıştığımız markaları büyütürüz.

“FORMALARDA YILDIZ YOK”

Daha evvel açıkladığımız üzere formalarımızda yıldız yok. Bizim kederimiz yıldız değil. 28 şampiyonluk için yaptığımız müracaatta da bildirdiğimiz üzere bizim kaygımız yıldızla, parayla değil, hakkımızın verilmesiyle. Ticari açıdan da yaptığımız mutabakatın yararı geçmiş mutabakatlarımıza nazaran daha yeterli. Puma Fenerbahçe’ye özel bir seri de yapacak. İki yıllık muahedeyi sağlıklı görüyorum. Hem bizim onları tanımamız için hem de onların bizi tanıması açısından iki yıllık içbirliğini yararlı görüyorum. PUMA bu işbirliğinden yarar sağlayacaktır ve Türkiye’de büyüyecektir. Artık forma işi eskisi üzere değil. Şu anda küresel markalar gelecek dönemin formalarını bile hazırlıyorlar. Bizim sonraki dönemin tasarımı da hazır.

“FORMALARIMIZ SIZDI MAALESEF”

Daha evvel 19 Temmuz’da formalarımızı tanıtırdık ancak bunun bir manası kalmadı, formalarımız sızdı. PUMA’nın yerinde olsam reklam ajansımı değiştiririm. Bu işler bizim ülkemizde saklı tutulamıyor ne yazık ki. Formalardan çok memnunuz. Bugün saat 15:00’dan itibaren hem online, hem de mağazalarımızda formalarımız satışa çıkacak. Umarım formalar bize talih getirir. Güzel uğurlu olsun.

ÇUBUKLU’NUN ARDINDA MEŞE VE ATATÜRK AYRINTISI

Puma Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis, Fenerbahçe’nin formalarındaki ayrıntılar hakkında bilgiler verdi:

Çubuklu formanın ardındaki konseptte, logodaki meşe ağacımızı kullandık. Taraftar için kadronun gücünü sembolize ediyor. Dış saha formasında bir çok kuralı kırdık. Bu dizaynda sokakta giyilebilecek, modayı yansıtan ve tıpkı vakitte stadyumda da giyilebilen bir forma istedik. Ali Bey’e de bunun için teşekkür ederiz. Tekrar çok kıymetli bir tasarım ögesi da iç saha formasının art tarafta boyun kısmında Mustafa Kemal Atatürk’ün imzası var. Bu da dünyada çok ender.

YILLIK MUAHEDE NE KADAR?

Ali Koç: Mukavelenin kuralları çok farklı. Evvelki kontratlarda markalar satıştan bağımsız bir bedel ödüyorlardı yıllık. Geldiğimiz dönem bu kaldırılmıştı Adidas tarafından. Türk Lirasının durumundan dolayı maliyet ayjnı olmasına karşın buradaki formayı dışarıda sattığınız vakit ortada çok büyük farklar oluyordu. Adidas bizden evvelki periyot yıllık 8,5 milyon dolar veriyordu, biz gelince bu sebepten dolayı kalktı. PUMA’nın en büyük katmadeğeri nakit akışını pozisit etkileyecek bir mutabakat var. Fenerium’u finansal açıdan çok rahatlatacak bir nakit akış modeli var. Ondan faydalanacağız. Dönem başlamadan 6-7 milyon Euro almak isterdik natürel ki lakin bu kelam konusu değil. Evvelki anlaşmamızdan daha karlı olacağını söyleyebilirim.

PUMA GİYEN KULÜPLER ORTASINDA HAZIRLIK TURNUVASI OLABİLİR Mİ?

Puma Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis: Hoş bir fikir. Bunu fikir olarak aklımızda tutup gelecekte düşünelim. Esasen en büyük 10 kulüp ortasında Fenerbahçe de var. Manchester City, Dortmund, Milan üzere kulüpler de var. Bunu değerlendireceğiz.

GÜNLÜK KIYAFET VE 1907 ADET ÖZEL AYAKKABI

Formaların yanı sıra Fenerbahçe’ye özel şort, tişört üzere özel serilerde eserler de satışa çıkacak. Bunun yanı sıra 1907 adet ayakkabı da satışa çıkacak.

BASKETBOL EKİBİNDE PUMA KULLANILACAK MI?

Ali Koç: Puma’nın durumunu bilmiyorum ancak basketbolda Nike ile mukavelemiz bitti. Kendimiz yapacağız üzere duruyor basketbol formalarımızı. Orada çok bir ilgi yok. Basketbol formaları dışarıda giyilebilir bir şey değil ne yazık ki. Bu sene Fenerium’da hoş bir çalışma yapıldı basketbol formalarımız için.

 FORMA DİZAYNLARINA TARAFTARLAR DAHİL EDİLEBİLİR Mİ?

Puma Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis: İlerideki dönemlerde bu türlü bir sistem kullanabiliriz. Fenerbahçe taraftarları ve Fenerium’un buna katkısını kullanabiliriz.

MESUT ÖZİL’İN BU MUTABAKATLA ALAKASI VAR MI?

Ali Koç: Bu hususla Mesut’un alakası yok. Hiç yok.

FORMA FİYATLARI NE KADAR?

Ali Koç: Bu işbirliğinin avantajlarından biri de bizim fiyat belirlemede özgürlüğümüzün olması. Bu sene 319 lira olarak forma fiyatımız. Öteki rakiplerimize baktığımız vakit biraz daha yüksek olabilirdi diye düşünüyorum. Forma işinin karı geçen dönem 100 liraya aldığımız formayı 250’ye satıyorduk. Bu muahedede evvelkinden 5 kat daha fazla kar ediyoruz oran olarak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son dakika: Fenerbahçe’nin yeni sezon formaları resmen tanıtıldı! Fenerbahçe yeni sezon formalarının fiyatı ne kadar? için yorumda bulun

    Son dakika: Fenerbahçe’nin yeni sezon formaları resmen tanıtıldı! Fenerbahçe yeni sezon formalarının fiyatı ne kadar? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika: Fenerbahçe’nin yeni sezon formaları resmen tanıtıldı! Fenerbahçe yeni sezon formalarının fiyatı ne kadar? için ilk yorumu yapabilirsin.