Son Dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmas’tan Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier açıklaması! ‘Evet, görüştük…’

Galatasaray Lideri Burak Elmas, düzenlediği basın toplantısıyla misyondaki birinci 1 ayını kıymetlendirdi ve transfere dair dikkat çeken açıklamalarda bulndu.

İşte Burak Elmas’ın açıklamaları;

Bizden beklentilerin ne kadar yüksek olduğunun farkındayız. 100 gün amacımız doğrultusunda önemli formda çalışmaya başladık ve tespitler yaptık. Bildiğimiz bilgiler dışında, bilmediğimiz datalar de vardı. Bu üzere ayrıntıları çok kısa müddette öğrendik.

Tenkit edildiğimiz iki bahis var; 10 gün içerisinde hocamızın istediği transferleri bitirebileceğimiz tarafta bir kelam vermiştim. Bu tenkitleri hakikat buluyorum. Misyona geldiğimiz gün, UEFA’dan borçsuzluk kağıdı almamız gerekiyordu ve 75 milyon TL de ödeme yaptık. Mevcut davaların da sonuçlanmamış dava statüsüne girmesi gerekiyordu… Arkadaşlarımın ağır uğraşları ile birinci haftada bu süreci geçmeyi başardık. Geldiğimizde mutabakatları incelediğimizde bugün TFF’nin Galatasaray’a vermiş olduğu %25 harcama limiti 547 milyon TL, Bankalar Birliği’ne verilen kelam de geçmiş periyoda nazaran harcamaların %20 küçültülmesi gerekiyordu. İkinci sorun ise, futbol ailemizin sarfiyatı 560 milyon TL. Bunun makul bir kısmını 4 futbolcumuza ödüyoruz.

“İSTEDİĞİMİZ SONUÇLARI ALAMADIK”

Daha evvelce anlaştığımız futbolcuların mukavelelerini finalize etmek için ataklarımızı yaptık. Bizim 15 Haziran’a kadar futbolcuları yetiştirmek zorunda olduğumuzu bilen kulüpler, futbolcular ile mutabakatımıza karşın çok yüksek ölçüler istedi ve istediğimiz sonuçları almadık.

Hocamız ile bir arada bu devrin şu farkı var; birlikte çalışıyoruz, bütün kararları bütçemiz doğrultusunda bir arada alıyoruz. Hocamız ile “bugünü kurtartmak” üzere bir görüşme yapmadık, bu istikamette kararlar almadık. Muvaffakiyete aç, son sahibi olmayacağımız bir ekip kurmak istiyoruz.

“ÜZÜNTÜ YARATTIYSAM ÖZÜR DİLİYORUM”

Galatasaray’ın geleceği için bugün keyifli olmak için kısa mutluluklar peşinde koşmayacağız, burada yavuz olacağız. Şu anda geldiğimiz durum budur. Yalnızca PSV maçına yetişsin diye transfer yapmayacağız, elbette hocamız da en yeterli oyuncular ile PSV maçına çıkmak ister. 10 gün söylemimden ötürü bir hüzün yarattıysam da tüm Galatasaray topluluğundan özür diliyorum.

Galatasaray’da kronikleşen sıkıntılar ile uğraşmaya devam ediyoruz. 30 milyon TL’lik gelirimiz Gençlik Spor Bakanlığı tarafından blokeli ve her sene 10 milyon TL düşecek. Sayın bakanımız ile de bir görüşme yaptık.

“TARİHİN EN BÜYÜK SPONSORLUK MUAHEDESİNİ YAPACAĞIZ”

Hazır olduğunu beyan ettiğimiz stat ismi ve forma sponsorluğu konusunda…. Geldiğimiz vakit mevcut sponsorlarımız ile ilgili kontratlarımızı tamamlamamız gerektiğini öğrendik; bu süreç tamamlandığı vakit da Galatasaray tarihinin en büyük sponsorluk mutabakatlarından birine imza atacağız, bunu da kamuoyuyla paylaşacağız.

Biz bu devir birlikte çok şey başaracağız dedik, bize ulaşma kabiliyeti olan tüm üyelerimizin tenkitlerine, tekliflerine açığız lakin bize toplumsal medya aracılığıyla ileti iletilmemesi rica ediyoruz.

“GALATASARAY’I TOPLUMSAL MEDYANIN YÖNETMESİNE MÜSAADE VERMEYECEĞİZ”

Birtakım menajer oyunları var bu periyotta ve toplumsal medya vasıtasıyla taraftarın duygusallığından faydalanılıyor. Biz buraya gelirken tanınan olmaya gelmeye gelmedik, Galatasaray’ı uygun bir geleceğin üzerine koymak istiyoruz. Galatasaray’ı toplumsal medyanın yönetmesine müsaade vermeyeceğiz, bu çeşit oyunları yapanlar boşuna uğraşmasın. Bizim planımız hazır, problemleri biliyoruz, ne yapacağımızı biliyoruz. Uğraşacağız ve sonunda tüm Galatasaraylıların gurur duyacağız bir Galatasaray oluşturacağız.

Her şeyi şeffaf yapmak istiyoruz, bundan ödün vermeyeceğiz. Galatasaray’ın menfaatleri ne gerekiyorsa onu yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Galatasaray bağlantı konusunda şu anda tam olarak istediğimiz düzeyde değil lakin herkes bir değişimin olduğunun farkında… Daima ekrana çıkmıyoruz, biraz daha geri planda kalmak istiyoruz. Markamızın ön planda olduğu bir irtibat planlıyoruz. İletişim ile ilgili daha çok yolumuz var, bunu biliyoruz. Bu değişimin herkes farkındadır. Topluluğumuzdan biraz sabır, takviye ve tenkitleri de süratli biçimde bizlere ulaştırmalarını istiyoruz.

“OĞULCAN KONUSUNU KASITLI OLARAK GECİKTİRİYORLAR”

Galatasaray bugüne kadar öncülük ettiği tüm alanlarda bahadır olmuştur. Türk futbolunun kronikleşmiş problemlerini konuştuk, bu sorunların kısa müddette halledilmesi gerekiyor. Biz cüret gösterdik… Oğulcan konusu ise kasıtlı olarak geciktirilen bir lisans bahsidir. Biz zati Oğulcan’ın lisansını alacağımızı biliyoruz lakin Oğulcan için üzülüyorum, en formda olduğu devirde oynayamıyor. Bizim şahıslar ile işimiz, problemimiz yok; biz sistemle çaba ediyoruz.

TFF’Yİ İBRA EDECEKLER Mİ?

TFF’nin tüzüğünde değiştirmek istediği bir unsur var, onu onaylamayacağımızı buradan da açıklayayım. İbra konusunda da bize gelen evrakları inceleyeceğiz ve kararımızı vereceğiz.

“FATİH TERİM’LE 3 YILLIK MUAHEDE YAPTIK”

Galatasaray’ın kaybedecek bir günü bile yok… Hocamız ile bizim kendi devrimiz boyunca sürecek 3 yıllık bir kontrat yaptık. Daha sonra hepsini açıklayacağız. Şu anda Galatasaray’ın iç işlerine karışarak, taraftarlarımızı manipüle etmek isteyen bir takım var; bunlar için hata duyurusunda bulunacağız, bu isimlerin haritasını çıkartacağız ve kamuoyu ile de paylaşacağız.

“GHEZZAL’LA GÖRÜŞTÜK”

Ghezzal ile görüştük, istediğimiz her oyuncuyla da görüşmeye devam ederiz. Hocamızın o oyuncuyu dilek etmesi, maliyetinin Galatasaray’a uygun olması, oyuncunun karakterinin Galatasaray’a uygun olması… Bu üç ana kriter… Galatasaray’a en uygununu katmak için uğraşıyoruz. Ghezzal transferi şu anda bitmemiş bir süreç, açıklamadıysak bitmemiş bir süreçtir. Aldığımız tüm oyuncuların genç, aç ve uzun mühlet Galatasaray’a hizmet edebilecek futbolcular üzerinde çalışıyoruz. Transfer yaşayan bir süreç… Galatasaray bu sene yapacağı kadroyu yalnızca bu sene için değil; gelecek üç sene için kuruyor. Tek maç için Galatasaray’ın geleceğini riske atmak istemiyoruz, bunu yapmayacağız.

KASA KOLAYLIĞI

Türel prosedürleri tamamlamak istiyoruz, kısa bir müddet içerisinde Galatasaray’ın ismine yakışan bir stat sponsorluğunu açıklayacağız. Mevcut durum itibariyle kasa kolaylığı sağlamak kolay değil ve bunun da Bankalar Birliği ile yapılan mukaveleler yeterince araştırıyoruz.

“PSV MAÇINDA TAKIM DEĞİŞMEYECEK”

PSV maçının takımına şu evrede iki sürpriz futbolcu eklenmeyecek. İstediğimiz maliyetlerde şu anda Galatasaray’ın menfaatleri doğrultusunda bir futbolcu ile anlaşamadık. Hasebiyle PSV maçını bu takımımız ile oynayacağız. Uzun vadeli bakıyoruz ve hocamızla bir arada kusur yapmak istemiyoruz.

“ROSIER TRANSFERİNDEN VAZGEÇMEDİK”

Her ekip hür her oyuncu ile görüşebilir. Bu birinci kere olmuyor, geçtiğimiz dönemlerde birçok defa bize oldu. Muhakkak demeçler de verildi. Sayın Parıltı Çebi’nin en büyük zahmeti, ki haklıdır; menajerlerin kadroların birbirlerine çarpıştırarak futbolcuların maliyetlerini yükseltiyorlar. Her grubun bütçesi muhakkak, yapabilecekleri belirli ve biz de görüşmelerimize devam edeceğiz. Biz, her liderle şeffaf bir halde ilgilerimizi sürdürüyoruz lakin bizim için öncelikli olarak Galatasaray’ın menfaatleri ve biz bu menfaatleri prensipli bir biçimde yerine getirmeye çalışacağız.

Öteki bir kadronun ricasıyla hiçbir transferden vazgeçmedik. Görüştüğümüz her futbolcu için belirlediğimiz kimi kriterler var. Biz, diğer bir kulübün ricasıyla transferden vazgeçmeyiz, diğer bir kulüp de geçmez; bu durum aslında rekabetin tabiatına karşıt bir durum.

Bizden beklentilerin ne kadar yüksek olduğunun farkındayız. 100 gün gayemiz doğrultusunda önemli halde çalışmaya başladık ve tespitler yaptık. Bildiğimiz datalar dışında, bilmediğimiz datalar de vardı. Bu üzere ayrıntıları çok kısa müddette öğrendik.

“GEDSON FERNANDES’LE GÖRÜŞÜYORUZ, BİR TÜRK EKİBİ DA TEKLİF YAPTI”

Gedson konusunda Benfica ile görüşmelerimiz sürüyor. Bir büyük kulübümüzün, Gedson için ödeyemeyeceği bir bedeli Benfica’ya teklif ettiğini öğrendik, bunun evrakı elimizde de var. Centilmenlik iki taraflı olur. Benfica ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz, yeni bir idare var ve onlarla da görüşüyoruz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son Dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmas’tan Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier açıklaması! ‘Evet, görüştük…’ için yorumda bulun

    Son Dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmas’tan Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier açıklaması! ‘Evet, görüştük…’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son Dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmas’tan Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier açıklaması! ‘Evet, görüştük…’ için ilk yorumu yapabilirsin.