Son dakika: Galatasaray eski başkanı Mustafa Cengiz’den açıklama! ‘Bu sözler asılsız, hukuki girişimde bulunacağız’

Bilgilendirme emelli yapılan açıklamada şöyle denildi:

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından verilen 18.05.2021 tarihli Sedat Doğan v. Türkiye kararının katılaşması üzerine idaremiz hukuk takımı ile birlikte derhal harekete geçerek TFF’ye yapılacak müracaata ait süreci başlatmış ve ilgili dilekçe 15 Haziran 2021 tarihinde TFF’ye sunulmuştur. AİHM’in kararında belirtilen konular göz önünde bulundurularak öncelikle, 2013 yılında Sedat Doğan aleyhine hükmedilen ve TFF tarafından Galatasaray Sportif A.Ş. hesaplarından mahsup edilen toplam 55.000 TL fiyatındaki para cezasının faiziyle birlikte Galatasaray Sportif A.Ş.’ye iadesi talep edilmiştir. Bunun yanında, 2020-2021 döneminde Galatasaray Spor Kulübü olarak resmi medya organlarından ve hesaplarından yapılan açıklamalar ile Kulüp Lideri olarak şahsım ve yöneticilerimiz ile teknik adamlarımızdan Fatih Terim ve Ümit Davala aleyhine yaptıkları açıklama ve verdikleri beyanatlardan dolayı verilen toplam 951.629 TL fiyatındaki para cezasının tamamının faiziyle birlikte iadesi talep edilmiştir.

Sedat Doğan’ın, yalnızca şahsım ve lider yardımcımız Yusuf Günay aleyhine verilen cezaların iadesine ait müracaat yapıldığına dair beyanatları büsbütün palavra ve iftiralardan ibarettir. Çünkü iadesini talep ettiğimiz para cezalarından birden fazla direkt kulüp hükmî kişiliğine ya da teknik adamlara verilmiştir. Şahsım yahut yöneticilerimize verilen cezaların tarafımıza iadesini talep etmemiz kelam konusu değildir, bu cezaların Galatasaray Sportif A.Ş.’ye iadesi talep edilmiştir. Sedat Doğan’ın, şahsım ve Yusuf Günay’a yönelttiği kamuoyunu yanıltmaya ve bizleri karalamaya yönelik bu hayal eseri ve makus niyetli beyanatlarına karşı gerekli hukuksal teşebbüslerde bulunulacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son dakika: Galatasaray eski başkanı Mustafa Cengiz’den açıklama! ‘Bu sözler asılsız, hukuki girişimde bulunacağız’ için yorumda bulun

    Son dakika: Galatasaray eski başkanı Mustafa Cengiz’den açıklama! ‘Bu sözler asılsız, hukuki girişimde bulunacağız’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika: Galatasaray eski başkanı Mustafa Cengiz’den açıklama! ‘Bu sözler asılsız, hukuki girişimde bulunacağız’ için ilk yorumu yapabilirsin.