Son Dakika Haberi… Arjantin’in tarihi zaferi sonrası tüm dünyanın konuştuğu görüntü ve detay! Neymar, 4 final ve Cristiano Ronaldo…

Spor Arena Ayrıntı – Arjantin Ulusal Kadrosu, Brezilyalı finalde yenerek Copa America’yı kazandı ve 28 yıllık hasrete son verdi. Messi’nin birinci kupası olması sebebiyle tüm dünyanın gözü finale çevrilirken, maç sonu yaşananlar çok konuşuldu.

34 YAŞINDA SİFTAH YAPTI

Üç defa Copa America finali ve bir sefer Dünya Kupası finali oynayan lakin kupa hasretini dindiremeyen Lionel Messi, Brezilya zaferiyle birlikte birinci sefer Arjantin ile kupa kazanma başarısı gösterdi.

TARİHİ KARARDAN TAM 5 YIL SONRA

2016 yılında oynanan Copa America finalinde Arjantin, Şili’ye penaltılar sonucu elenirken Lionel Messi, penaltı vuruşundan yararlanamadığı müsabakanın akabinde ulusal gruptan emekli olacağını açıkladı.

Emeklilik açıklamasına dek 4 defa final kaybeden Messi, geri dönüşünün akabinde oynadığı birinci finalde kupayı kazanması da dikkat çekti.

RONALDO İLE BİREBİR GÜNDE KAZANDI

Tarihin en âlâ tartışmalarında Cristiano Ronaldo ile kıyaslanan Lionel Messi’nin Arjantin ile kupa kazanmamasına vurgu yapılıyordu. Cristiano Ronaldo, Portekiz ile EURO 2016’da şampiyonluğa ulaşırken bu zaferin 5. yıl dönümünde ise siftah yapan taraf Lionel Messi oldu.

’10 TEMMUZ’ TESADÜFÜ

Portekiz, 10 Temmuz 2016’da Avrupa şampiyonluğuna ulaşırken 5 yıl sonra birebir gün Lionel Messi’li Arjantin’in Copa America’yı kazanması dikkat çeken bir ayrıntı oldu.

MAÇ SONU DUYGUSAL ANLAR

Ulusal grup mesleğindeki kupa hasretine son veren Messi, maç sonunda duygusal anlar yaşandı. Kupa merasimin akabinde saha içinde telefonunu eline alan Arjantinli yıldız, ailesiyle manzaralı konuştu. Messi’nin konuşması ve sevinci, gecenin en çok konuşulan bahislerinden biri oldu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Son Dakika Haberi… Arjantin’in tarihi zaferi sonrası tüm dünyanın konuştuğu görüntü ve detay! Neymar, 4 final ve Cristiano Ronaldo… için yorumda bulun

    Son Dakika Haberi… Arjantin’in tarihi zaferi sonrası tüm dünyanın konuştuğu görüntü ve detay! Neymar, 4 final ve Cristiano Ronaldo… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son Dakika Haberi… Arjantin’in tarihi zaferi sonrası tüm dünyanın konuştuğu görüntü ve detay! Neymar, 4 final ve Cristiano Ronaldo… için ilk yorumu yapabilirsin.