Son dakika haberi… EURO 2020’deki tarihi final öncesi büyük kriz! Meydan savaş alanına döndü, kapılar zorlandı ve…

Spor Arena Dış Haber – İtalya ile İngiltere ortasında oynanacak tarihi EURO 2020 finali öncesi iki grup taraftarları Londra sokaklarını birbirine kattı.

Müsabakanın oynanacağı Wembley Stadı etrafında taraftar maçın heyecanını doyasıya yaşarken, birtakım kümeler ortasında arbede yaşandı. Trafalgar Meydanı’nda, Covid-19 tedbirlerinin hiçe sayıldığı olaylarda İtalyan ve İngiliz taraftarlar ortasında sert arbedeler yaşandı ve güvenlik güçleri olayları zahmetle önledi.

TURNİKELERE KADAR BİLET DENETİMİ YAPILMADI

Müsabaka öncesi taraftarlar ortasında yaşanan arbedenin tesiri bitmeden, bu defa de Wembley Stadı’nın turnikelerinde güvenlik krizi yaşandı.

Wembley’de 60 bin kişinin yer alacağı tarihi finali izlemek için stat kapılarına gelen kimi İngiliz taraftarlar, turnikeleri zorladı ve kimilerini kırarak stada girmeyi başardı.

Taraftarların kapıya kadar gelmelerinin nedeninin ise, stat turnikelerine kadar hiçbir taraftara bilet denetimi yapılmaması olarak belirtildi.

YETKİLİLER OLAYLARI YALANLADI

Yaşanan bu anlar kimi taraftarların kameralarına yansırken, olayla ilgili Wembley Stadı yetkililerinden açıklama geldi.

Taraftarların kapıları zorlayıp içeri girdiklerine dair argümanları yalanlayan yetkililer, “Güvenlik bariyerini aşarak stada biletsiz giren kimse yok. Polisin dayanağıyla yaşanan olaylar denetim altına alındı” tabirlerini kullandılar.

Çabucak gel, 7 farklı oyun seçeneğiyle

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son dakika haberi… EURO 2020’deki tarihi final öncesi büyük kriz! Meydan savaş alanına döndü, kapılar zorlandı ve… için yorumda bulun

    Son dakika haberi… EURO 2020’deki tarihi final öncesi büyük kriz! Meydan savaş alanına döndü, kapılar zorlandı ve… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika haberi… EURO 2020’deki tarihi final öncesi büyük kriz! Meydan savaş alanına döndü, kapılar zorlandı ve… için ilk yorumu yapabilirsin.