Son dakika haberi… EURO 2020’yi kazanan İtalya’nın şampiyonluk primi belli oldu! Futbolcu başına…

Spor Arena Dış Haber – İngiltere’yi penaltılarda 3-2 yenerek Avrupa şampiyonu olan İtalya’da zafer doyasıya kutlanırken, muvaffakiyetin mimarı olan futbolcuların alacağı prim de belirli oldu.

Mağlubiyetsiz bir biçimde Avrupa şampiyonu olan İtalya, şampiyonun alacağı azamî gelir olan 28,25 milyon euroyu kasasına koydu. İtalya bu geliriyle birlikte Avrupa Futbol Şampiyonası tarihindeki gelir ölçüsünü 99,25 milyon euroya çıkararak, Portekiz’i geride bırakıp en çok kazanan ülke pozisyonuna geldi.

FUTBOLCU BAŞINA 250 BİN EURO

Turnuvada zaferi getiren futbolcular ise şampiyonluk nedeniyle futbolcu başına 250 bin euro prim almaya hak kazandı. Şayet İtalyan futbolcular finali kaybetseydi 200 bin euro, yarı finalde kaybetseydi 150 bin euro ve çeyrek finalde kaybetseydi 80 bin euro prim alabilecekti.

GELİRLER DÜŞSE DE REKOR KIRILDI

UEFA ayrıyeten, Avrupa Futbol Şampiyonası tarihindeki en yüksek parayı EURO 2020’de dağıttı. Covid-19 nedeniyle gelirler 371 milyon eurodan 331 milyon euroya düşmesine karşın, EURO 2016’daki 301 milyon euroluk ölçüsü geride bıraktı.

Toplam 624 futbolcunun çaba ettiği turnuvada her kulüp, oyuncusunun EURO 2020’de aldığı müddete nazaran yaklaşık 200 milyon euroluk performans primi havuzundan hisse elde edecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son dakika haberi… EURO 2020’yi kazanan İtalya’nın şampiyonluk primi belli oldu! Futbolcu başına… için yorumda bulun

    Son dakika haberi… EURO 2020’yi kazanan İtalya’nın şampiyonluk primi belli oldu! Futbolcu başına… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika haberi… EURO 2020’yi kazanan İtalya’nın şampiyonluk primi belli oldu! Futbolcu başına… için ilk yorumu yapabilirsin.