Son dakika haberi: Fenerbahçe’de büyük tehlike! Ali Koç, UEFA ile görüşecek

CELAL UMUT EREN

Sportif muvaffakiyet olarak son 3.5 yılda iflas bayrağı çeken Fenerbahçe’yi değerli bir ıstırap daha bekliyor. Son Divan Heyeti Toplantısı’nda üyelere seslenen Lider Ali Koç, UEFA ile Finansal Fair Play konusunda kritik bir görüşme yapacaklarını iletti. Fakat pek umutlu konuşmayan ve olumsuz tablonun sürdüğünü açıkça lisana getiren Lider Koç, topluluğa iç açıcı bir senaryo çizemedi. İşte bu karamsar senaryo ise adeta domino taşı tesiri yaratıp birçok sorunu beraberinde getirebilir.

2023 bile kahra girer

Olumsuz tablonun devam etmesi nedeniyle sarı-lacivertlilerin muhtemel bir ceza alması nerdeyse 3 seneye bedel olacak. 1 yıl bile men cezası alınsa makus bir tablo ortaya çıkabilir. Zira bu dönem Türkiye Kupası’ndan elenen ve şu anda ligde 6. sırada olan Fenerbahçe, birinci 4’e giremezse Avrupa biletini alamayacak. Mümkün bir cezada da men durumu bir sonraki yıla sarkacak. Sarı-lacivertliler 2022-23 döneminde şampiyon olsa bile bir anda 2023-24 döneminde da Avrupa’ya gidemeyecek.

Her şeyi tesirler

UEFA’dan gelecek muhtemel bir yaptırımda Fenerbahçe’nin gelecek açısından tüm çalışmaları bir anda olumsuz etkilenecek. Şu anda 2022-23 dönemi için teknik yönetici arayışlarındaki sarı-lacivertliler Joachim Löw ve Jorge Jesus üzere değerli isimlerle görüşüyor. Lakin Finansal Fair Play nedeniyle gelecek bir yaptırımda hem ekonomik hem de sportif olarak kahırlar baş gösterecek. Bu türlü bir tabloda hocaları ikna etmek daha da zorlaşacak.

Lider ne demişti?

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Divan Kurulu’nda üyelere yönelik yaptığı açıklamada UEFA ile Finansal Fair Play konusunda güç bir görüşme yapacaklarını söyledi. Lider Koç şu tabirleri kullandı: “UEFA denetimlerine devam ediyor. Mart ayında görüşmelere çağırıyorlar. Olumsuz tablomuz hala daha devam etmektedir. Dönem sonunda denk hesaba uymamızın sıkıntı olduğunu bilerek şunu söylemek istiyorum; mart ayında UEFA’nın değerlendirmeleri sonucunda bir yaptırım riski kelam konusu. Pandemi ve öteki sebepler nedeniyle önemli gelir kayıplarımız oldu.”

UEFA toplantısı kritik

Lider Ali Koç’u şu anda çok güç ve yorucu bir mesai bekliyor. Bir yandan yeni dönem için teknik yönetici arayışlarında olan öte taraftan da takım bütçesi için uğraşan Lider Koç, tahminen de 2018’de başladığı misyonundaki en güç vakitlerini geçirecek. Bilhassa mart ayında UEFA toplantısı kulüp için son derece belirleyici olacak.

Olumlu ya da olumsuz

Finansal Fair Play’den berbat bir sonuç çıkmaması için uğraşacak olan Fenerbahçe Lideri adeta kulübün geleceğini kurtarmaya çalışacak. Olumlu tabloda daha rahat adımlar atılabilecek, tüm planlar işlenebilecek. UEFA tarafından olumsuz bir gelişme yaşanırsa yeni teknik yöneticiden takıma kadar düşünceli bir süreç başlayacak.

3 unsurda mart ayı

Fenerbahçe’de bilhassa mart ayı çok kritik geçecek. Lider Ali Koç’un önünde son derece kritik mevzular masaya yatırılacak.

Üstüne mart ayında Kadıköy’de lig başkanı Trabzonspor’la karşılaşılacak. Bilhassa Trabzonspor’a karşı alınacak sonuç moral açısından büyük değer taşıyacak.

İşte lider Koç’u bekleyen sıkıntı unsurlar:

– Gelecek yıl için topluluğun da onay vereceği teknik yöneticisi artık açıklamak
– UEFA ile yapılacak Finansal Fair Play görüşmelerinden olumlu sonuç almak
– Gelecek yıl artık muvaffakiyet kazanmak zorunda olan takım için bütçe ve çalışmalar.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son dakika haberi: Fenerbahçe’de büyük tehlike! Ali Koç, UEFA ile görüşecek için yorumda bulun

    Son dakika haberi: Fenerbahçe’de büyük tehlike! Ali Koç, UEFA ile görüşecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika haberi: Fenerbahçe’de büyük tehlike! Ali Koç, UEFA ile görüşecek için ilk yorumu yapabilirsin.