Son Dakika Haberi… Fenerbahçe’de Volkan Demirel’in ayrılığı açıklandı! İşte veda sözleri…

Fenerbahçe Lideri Ali Koç ve yardımcı antrenör Volkan Demirel, Ülker Stadyumu’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Koç, Volkan Demirel’in kulüpten ayrıldığını duyurdu.

AÇIKLAMALARI ANBEAN AKTARIYORUZ! TIKLAYINIZ

VOLKAN DEMİREL, FENERBAHÇE’DEN AYRILDI

Ali Koç, Volkan Demirel’in ayrılığını şu sözlerle duyurdu:

Bugün Volkan Demirel için toplandık. Bir Volkan’dır Fenerbahçe. Bu kelamlarıyla Fenerbahçe taraftarının gömnülden sahiplendiği, burada efsaneleşmiş, Kartalspor’dan geldikten sonra öbür hiçbir formayı giymemiş, Çubuklu’yla özdeşleşmiş, formanın hakkını daima vermiş, Fenerbahçe tarihinin bana nazaran en kıymetli kalecisi olarak tarihe geçmiştir. Volkan Fenerbahçe’nin ve Ulusal Kadro’nun kalesini yıllarca korumuş. Mesleği boyunca 5 Harika Lig, 2 Türkiye Kupası, 3 de Süpee rKupa şampiyonluğu yaşamış her oyuncuya nasip olmayacak istatistiklerle futbolculuk mesleğini tamamlamıştır. Futbolculuk mesleğini bitirdikten sonra hocalık mesleğine de birinci adımlarını teknik yöneticilik altyapısını geliştirmek için yardımcılık vazifesini üstlendi.

‘KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ’

Volkan’la görüştük, hocamız Pereira ile görüştük. Hocamız, takımında Volkan’ın olmasından memnuniyet duyacağını söylemesine karşın Volkan Demirel, 20 yıllık konutu olan Fenerbahçe’den ayrılmak istediğini, kendi ayakları üzerinde durmak istediğini bize iletti. Biz bu fikrini hürmetle karşıladık. Ben biraz pres yaptım, âlâ bir takımımız var, bunların yanında deneyim kazan, vazifedeyken fırsat gelirse gidersin dedim fakat o kendine has bir halde kendi ayakları üzerinde durmak istediğini söyledi.

Gökhan Gönül’ün akabinde bir sıkıntı veda daha yaşıyoruz. Ben Volkan’ı 19 yaşından beri tanıyorum. Meczup dolu bir genç olmasından Zeynep’le evlenmesine kadar hayatına yakından şahit oldum. Konutuna gidip yemek yediğim birinci futbolcudur. İnşallah birgün planlarını gerçekleştirip kulübümüze geri döner. Onun meskeni burasıdır. Buranın kapısı Volkan’a her vakit açıktır. Biz ne gerekiyorsa onun için yapmaya hazırız. Volkan saha dışında da düzgün bir karakterdir. 3 Temmuz’da da saha dışında nasıl dimdik durduğunu hatırlarsınız. Bu da Fenerbahçelilerin gönlünde taht kurmasının sebeplerinden biridir. Volkan Demirel’i her vakit anmaya devam edeceğiz. Yolu açık olsun.

HİÇBİRİYLE MAKÛS AYRILMADIK

Biraz yaklaşımlarımızda farklılığa gittik. Daha hassasiyet gösteriyoruz, daha dikkatli davranıyoruz. Beklediğimizden de âlâ gelişti bu bahis. Etrafta çok fazla bilgi kirliliği var. Kimileri yeterli niyetle yapılan duyum alınan haberler. Kimileri da menajerlerle işbirliği yapılıp ortaya isim atarak kulüpleri baskı altına almaya çalışılan haberler. Gazeteciler kendileri oturup bunun hesabını yapmalı. Bu sene kaç tane oyuncu, kaç tane hoca haberi yapıldı? Buna baksanız ‘Acaba yanlış mı yapıyoruz’ diye düşünürsünüz. Biz kamuoyuna mal olmuş kurumlarız. Her şeyi bilinmeyen yapsak da o denli ya da bu türlü haberler çıkacak. Biz şu 3 senede idare olarak hiçbir transfer isim servisi yapmadık. İmza atıldıktan sonra açıklamamızı yaptık. Bizim olduğumuz 3 sene boyunca çoık acılı günlerimiz oldu. Çok oyuncu geldi, çok oyuncu gitti. Planladığımızdan çok daha fazla antrenör değişimi oldu lakin hiçbiriyle makûs ayrılmadık. O bu türlü yapardı, bu içki içerdi diye gerisinden konuşmadık. Kimse de bizim ardımızdan konuşmadı. Bu, geçmişe yönelik büyük bir farklılık. Bu kulübe hizmet etmiş herkesin bizim gönlümüzde yeri vardır. Bazen planlar tutmaz. İstemeyerek değişiklik yaptık, isteyerek yaptık fakat kimsenin gerisinden konuşmadık. Herkes buraya nasıl girdiyse çıkışı da birebir biçimde oldu. Volkan’ın ayrılışı da farklı bir yaklaşım. Tabanına kadar hak ettiği bir yaklaşım. Doğrusu da bu.

İŞTE VOLKAN DEMİREL’İN VEDA KELAMLARI;

Buraya çok futbolcular geldi, çok antgrenörler geldi. Hepsinin gelişinde bir basın toplantısı düzenlendi lakin birinci sefer bir futbolcu, eski bir futbolcu, çalışan ayrılırken basın toplantısı düzenleniyor. Bana vberilen bu kıymet için teşekkür ediyorum. 20 yıl evvel buraya geldiğimde delikanlı, ne yapacağını şimdi bilmeyen, adımlarını atmaya korkan bir çocuk vardı. Ancak artık 40 yaşında, ne yapacağını bilen bir Volkan var. Hedeflerim var. Gideceğim yolda bunu da anlayacaksınız.

BİRİNCİ SEFER BU TÜRLÜ BİR PERİYOT YAŞADIM

Liderimiz bana kalmamı söyledi lakin ben geçen dönemin bitiminde kararımı vermiştim. Burada antrenörlüğe başladım. Ersun Hocamın takımıyla başladığım serüvende Emre Belözoğlou ile dönemi tamamladık. İkinci dönemimde Erol Bulut hocamla döneme başladık, yeniden Emre ile tamamladık. Artık kendimin bir şeyler yapabileceğimi hissettim ve bu yüzden bu türlü bir karar aldım. Vitor Pereira gelmeden evvel ekibi çalıştırdım ve birinci sefer bu türlü bir periyot yaşadım.

O FOTOĞRAFTA OLMAMAM ÇOK KONUŞULDU LAKİN…

Kampa gidilirken bir fotoğraf var. O fotoğrafta olmamam çok konuşuldu lakin sivildim, hocaya beğenilen geldin demek için oradaydım. Sivil kıyafetle olduğum için fotoğrafa girmedim. 20 yıllık bir dönemin sonuna geldim. Şu an tahminen kapıdan ayrılıyorum ancak çok heyecanlıyım. Bu mesleği Volkan Demirel ismiyle, duruşuyla yürütmek istiyorum. Bu vakte kadar çalıştığım bütün başkanlarıma, hocalarıma, futbolcu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Asıl teşekkürü Fenerbahçe emektarlarına yapmak istiyorum. Samandıra, stat, FB TV’de benim hayatıma dokunanlara teşekkür ediyorum. Ayrılıklar zordur lakin benim için bu bir orta. İnşallah ilerleyen vakitte tekrardan kavuşuruz.

ÖNÜMDE 3-4 OPSİYON VAR

Şu anda önümde 3-4 opsiyon var. Birinci olarak burayı netleştirmek istedim. Burası bittikten sonra önümdeki plan projeyi değerlendireceğim. Vakit var, en yanlışsız kararı vermeye çalışacağım.

Soyunma odası her şeyin bilinmeyen kaldığı yerdir. Biz futbolculara gerekenleri söylüyoruz olağan ki. Oradaki her şeyi bilmenize gerek yok. Şu anda A lisansına sahibim. Önümde pro lisans kaldı yalnızca. A Lisansıyla istediğiniz yerde çalışabilirsiniz yanınında pro lisans sahibi bir hoca olduğu sürece. Önümdeki seçenekleri değerlendirip en yanlışsız kararı vereceğim. Herkes gördüğünü söylüyor. O periyot takım dışı kaldığımda sıkıntı bir vakitti. Ben geçmişe takılan biri değilim. Ersun Hocamın gelmesiyle tekrar gruba döndüm. O gün basın toplantısı düzenlemek istemiştim ancak çok yağmur vardı. Spontane gelişen bir olaydı. O anki kurallarda orası ayarlandığı için gazetecilerin ıslanmamasını düşündüğümüz için o denli oldu.

BENİ ÇOK ONURLANDIRIYOR

Bir Volkandır Fenerbahçe sloganı beni çok onurlandırıyor. 20 yaşımda buraya geldim. Bugün 40 yaşındayım. Ömrümün yarısı burada geçmiş. 20 yıl boyunca her gün aklımda Fenerbahçe olarak uyandım. Bunun gururu bana daima artı kazandırdı. Yaptıklarımın ardındayım, yeniden olsa yeniden yaparım. Benim için Fenerbahçe gurur ve onur kaynağı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Son Dakika Haberi… Fenerbahçe’de Volkan Demirel’in ayrılığı açıklandı! İşte veda sözleri… için yorumda bulun

    Son Dakika Haberi… Fenerbahçe’de Volkan Demirel’in ayrılığı açıklandı! İşte veda sözleri… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son Dakika Haberi… Fenerbahçe’de Volkan Demirel’in ayrılığı açıklandı! İşte veda sözleri… için ilk yorumu yapabilirsin.