Son dakika haberi: Şansal Büyüka’dan olay A Ulusal Ekip ve Dünya Kupası kelamları: ‘Palavrayı bırakalım! Farkında değiliz ancak…’

BÜYÜKA’DAN OLAY ULUSAL KADRO KELAMLARI

A Ulusal Grubumuz, Karadağ’ı deplasmanda mağlup ederek Dünya Kupası’na katılmak için play-off oynama hakkını elde etti. Milliyet’in duayen muharrirlerinden Şansal Büyüka, A Ulusal Kadro’nun küme elemelerindeki performansını ve play-off’taki bahtını kıymetlendirdi. İşte Büyüka’nın o yazısı…

‘HAYALİ 4 PUAN KAYBETTİK’

“2022 Dünya Kupası küme eleme maçlarına, en güçlü iki ekip; Hollanda ve Norveç’i yenerek başladık… Bu iki galibiyetle daha başlangıçta ufukta Katar’a direkt gitme bahtı doğdu, harika… Akabinde kümenin iki sıradan grubu Letonya karşısında 3-1’den 3-3’e, Karadağ önünde 2-0’dan 2-2 berebarliğe yakalanıp kendi alanımızda tam 4 hayati puan kaybettik…”

‘ŞANSI BUGÜN DEĞİL O GÜN KAÇIRDIK’

“Aslında hiç hesapta olmayan bu 4 puan kaybıyla, 2022 Dünya Kupası’na direkt gitme talihini ve fırsatını bu gün değil, o gün kaçırdık… Artık son maçta Karadağ’ı yenip play-Off’a kaldığımız için düğün-bayram ediyoruz; komik… Halbuki; Hollanda ve Norveç’i yendikten sonra“Katar’a nasıl direkt gidemedik” diye dizlerimizi dövmemiz gerekiyor…Ama biz bayram ediyoruz…”

‘PLAY-OFF TAM BİR CEHENNEM ATEŞİ’

“Play-Off dediğiniz yeni tertibiyle tam bir cehennem ateşi… Karşımızda son Avrupa şampiyonu İtalya dahil, “deve dişi“ üzere sağlam ekipler… Üstelik iki rakip var… Birini geçsen, öbür bela sırada …”

‘DEVE DİŞİ EKİPLER SIRAYA GEÇMİŞ SENİ BEKLİYOR’

“Seri başı olmadığımız için birinci çeşitteki tek maçı deplasmanda oynayacağız… İçeride rövanşı yok… Mucize yarattın; yendin, eledin diyelim, bir öbür “deve dişi“ ekip, sıraya geçmiş seni bekliyor…”

‘SKANDALLAR OLMASA…’

“Oysa Hollanda ve Norveç galibiyetlerinden sonra Letonya ve Karadağ skandalları olmasa, hiç bu dertlere katlanmadan direkt Katar’daydık… Bu türlü bir vurgunu kaçırıyoruz, okyanusları aşıp derelerde boğuluyoruz, sonra “play-off’a nasıl kaldık“ diye bayram ediyoruz…”

‘MORALLERİ BOZMAK İSTEMEM LAKİN…’

“Üstelik play-Off sonunda atılacak manşetleri şimdiden okur üzereyim… Umutları kırmak, moralleri bozmak istemem… Üstelik bütün kalbimle yanılmayı isterim lakin “Katar… Yatar“ başlıklarına hazırlıklı olun…”

‘FARK ETMEZ PALAVRASINI BIRAKALIM’

“Bu yazı birden fazla beşere aksi gelip, kızdırabilir… Lakin gerçekçi olmak lazım… Kim çıkarsa çıksın fark etmez“ palavrasını bırakalım… Tahminen de yakın tarihimizin en büyük bahtını kaçırdık, hala farkında değiliz… Ayağına kadar gelen büyük fırsatı kaçır, sonra mucize orta… Tam bize nazaran…”

EN YÜKSEK ORANLARIN ADRESİ MİSLİ.COM

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Son dakika haberi: Şansal Büyüka’dan olay A Ulusal Ekip ve Dünya Kupası kelamları: ‘Palavrayı bırakalım! Farkında değiliz ancak…’ için yorumda bulun

    Son dakika haberi: Şansal Büyüka’dan olay A Ulusal Ekip ve Dünya Kupası kelamları: ‘Palavrayı bırakalım! Farkında değiliz ancak…’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika haberi: Şansal Büyüka’dan olay A Ulusal Ekip ve Dünya Kupası kelamları: ‘Palavrayı bırakalım! Farkında değiliz ancak…’ için ilk yorumu yapabilirsin.