Son dakika haberi – UEFA açıkladı: Avrupa kupaları listeleri için son tarih 2 Şubat

Onur Dinçer

Türkiye’de 12 Ocak’ta başlayan transfer devri 8 Şubat’ta sona erse de, Avrupa kupalarında yoluna devam eden Galatasaray ve Fenerbahçe’nin ellerini biraz daha çabuk tutmaları gerekecek.

Listeler için son tarih 2 Şubat gecesi

UEFA tarafından yapılan açıklamada Avrupa kupalarında cins atlayan ekiplerin küme etabı sonrasında takımlarına 3 yeni isim ekleyebilecekleri duyuruldu. Türkiye’de transfer 8 Şubat’ta sona erse de, UEFA listeler için son tarih olarak 2 Şubat’ı gösterdi ve bu tarihte Avrupa saatine nazaran gece 12’ye kadar listelerin teslim edilmesi gerektiği ikazı yapıldı.

Galatasaray ve Fenerbahçe’nin müddeti daralıyor

UEFA Avrupa Ligi’nde kümeden çıkan Galatasaray ve yoluna UEFA Konferans Ligi’nde devam eden Fenerbahçe bu tarihe kadar yaptıkları transferleri Avrupa kupalarında oynatabilecek, isterlerse üçer yeni oyuncu takımlarına ekleyebilecekler.

Geldiği kulüpte oynamışsa da fark etmeyecek

UEFA tarafından yapılan açıklama bir noktanın daha altını çizdi… Hususla ilgili gerçekleştirilen kural değişikliği hatırlatıldı ve grupların yapacakları transferlerdeki yeni oyuncularının, tıpkı dönem içinde daha evvel bu ligde forma giymiş olup olmadıklarının değerli olmadığı, bu durumda da yeni isimleri Avrupa kupalarında oynatabilecekleri söz edildi. Bu durumun, oyuncunun geldiği kulüp hala yoluna devam ediyor olsa bile geçerli olduğu vurgulandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son dakika haberi – UEFA açıkladı: Avrupa kupaları listeleri için son tarih 2 Şubat için yorumda bulun

    Son dakika haberi – UEFA açıkladı: Avrupa kupaları listeleri için son tarih 2 Şubat için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika haberi – UEFA açıkladı: Avrupa kupaları listeleri için son tarih 2 Şubat için ilk yorumu yapabilirsin.