Son dakika haberi: Vitor Pereira’dan Türkiye itirafı! ‘Yüklü bir tazminat ödemek zorunda kaldım’

Fenerbahçe’de dönem başında alınan makus sonuçlar sonrası kontratı feshedilen Vitor Pereira, yeni kadrosu Corinthians’ta basın toplantısı düzenledi. Deneyimli çalıştırıcı, basın mensuplarıyla buluşmasında çarpıcı sözler sarf etti. İşte Vitor Pereira’nın açıklamalarından satır başları:

“Agresif olmamız ve çabuk dönmemiz gerekiyor”

“Tüm mesleğim bir eğitim metodolojisi ve bir oyun modeli tasarlamakla geçti. Lakin teknik yönetici olmak bundan çok daha fazlası demek. Topa daha fazla sahip olmamızı sağlayacak olan bir oyun sistemi oluşturuyoruz. Bunu idmanlarda daha çok çalışarak güzelleştireceğiz. Top kaybı yaptığımızda agresif olmamız ve çabuk dönmemiz gerekiyor. Bu, ekibin daima ileri geri koşmasını engellemek için değerli bir şey.”

“Yüklü bir tazminat ödemek zorunda kaldım”

“Suudi Arabistan’da çalıştığım periyotta uzun vadeli bir kontrata sahiptim ve çıkmak istediğimde yüklü bir tazminat ödemek zorunda kaldım. Ondan sonra asla uzun vadeli mukaveleler yapmadım. Keyifli olup olmadığımı ve kulübün benden şad olup olmadığını bilmek için dönem sonunu görmem gerekiyor.”

“Her türlü zorluğa hazırım”

“Üst ve düşük düzeydeki kadroları çalıştırmışlığım oldu. Her türlü zorluğa hazırım. Seyahat, güç maçlar, karşılaşmaların ortasındaki idmanların sıklığının ayarlanması zorlayıcı olacak. Zorluklar beni teşvik ediyor. Kendimi zorlanmış hissettiğimde motive oluyorum.”

“Üç günde bir maça çıkmak büyük bir meydan okuma olacak”

“Brezilya futboluna yeni bir şeyler katmak istiyorum. Benim için Brezilya’daki futbol iklimiyle tanışmak, Brezilyalı teknik yöneticilerden bir şeyler öğrenmek, üç günde bir maça çıkmak büyük bir meydan okuma olacak.”

“Şampiyonluk kelamı veremem ancak…”

“Şampiyonluk istiyorum. Oyun kalitesiyle kazanmayı severim fakat benim için daha değerli olan şey kazanmaktır. Bu büyüklükle, büyük taraftarları olan kulüplerle şampiyonluklar için savaşılır. Şampiyonluk kelamı veremem ancak çok çalışacağımıza dair kelam verebilirim.”

“Brezilya’dan birkaç sefer teklif aldım”

“Brezilya’dan birkaç kere teklif aldım. Liderin beni sahiden istediğini hissettirmesi buraya gelmemdeki en büyük etkenlerden bir tanesi. Gelmeden evvel beni buraya bir şeyin bağladığını hissettim ve kararım katılaştı.”

“Türkiye’de çok sıcak geçen derbiler var”

“Büyük maçlar beni heyecanlandırır. Portekiz, Yunanistan ve Türkiye’de çok sıcak geçen derbiler var. Türkiye’de yaşadıklarımdan birtakım öyküler bile anlatabilirim. Gençlerle çalışmayı sahiden çok seviyorum zira bu daha kolay. Öğrenme sürecindeler ve rastgele bir şeyi dikte etmek için zorlanmıyorsunuz. Tecrübeli bir oyuncu, bazen isteğimize uymayan bir formda tepki verebilir ve onun durumunu değiştirmek daha da zorlaşır.”

Fenerbahçe’de Vitor Pereira Rüzgarı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son dakika haberi: Vitor Pereira’dan Türkiye itirafı! ‘Yüklü bir tazminat ödemek zorunda kaldım’ için yorumda bulun

    Son dakika haberi: Vitor Pereira’dan Türkiye itirafı! ‘Yüklü bir tazminat ödemek zorunda kaldım’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika haberi: Vitor Pereira’dan Türkiye itirafı! ‘Yüklü bir tazminat ödemek zorunda kaldım’ için ilk yorumu yapabilirsin.