Son dakika haberleri: Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin favorisini açıkladı! ‘Kazanmaktan diğer dermanı yok’

NERGİS AŞKIN – ÖZEL RÖPORTAJ

Galatasaray, Üstün Lig’in 13’üncü haftasında Fenerbahçe ile karşı karşıya gelecek. Kritik müsabaka NEF Stadyumu’nda oynanacak. Gayret öncesi iki ekibin efsane isimleri, teknik yöneticiler ve spor yorumcuları görüşlerini SKORER’le paylaştı. İşte dev derbi öncesi yapılan değerlendirmeler…

DERBİNİN HAKEMİ MELER OLDU

Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin hakemi dün açıklandı. Kritik müsabakada Halil Umut Meler’in düdük çalacağı öğrenildi. Halil Umut Meler’in yardımcılıklarını ise Emre Eyisoy ile Çağlar Uyarcan üstlenecek. Dev derbinin VAR hakemi, Pazar günü erken saatlerde TFF tarafından duyurulacak.

ÜNLÜ İSİMLER FAVORİLERİNİ AÇIKLADI

Galatasaray – Fenerbahçe derbisi öncesi iki topluluğun önde gelen isimleri, spor yorumcuları, teknik yöneticiler ve eski futbolcular görüşlerini SKORER’de paylaştı. İşte Galatasaray – Fenerbahçe maçından evvel yapılan yorumlar…

MESUT BAKKAL

“Derbinin her türlü sonucu Trabzonspor’a yarıyor. Trabzon hem içeride oynuyor hem de tüm biletlerin bittiği, taraftarın büsbütün bütünleştiği bir Trabzonspor var. Galatasaray’ın galibiyeti, beraberlik hepsi Trabzon’a yarıyor. Berabere kalırlarsa şayet Fenerbahçe’de hoca tahminen birazcık ömrünü uzatacak. O denli bir maça çıkıyor. Fatih hoca hiç kaybetmedi. 4 yıldır hiç kaybetmeyen bir Fatih hoca var hem de çok deneyimli. Çabucak çabucak 50 bin kişinin önüne çıkacaklar. Coşkulu olacak fakat her vakit bir şey vardır, derbilerin sonucu aşikâr olmaz.”

‘GALATASARAY BİR TIK ÖNDE GÖTÜRÜYOR’

“Bu hususta bütün dataları ortaya koyduğumuzda Galatasaray bir tık önde götürüyor işi. Zira Fenerbahçe çok çalkantılı. Futbolcular toplumsal medyadan paylaşım yapıyorlar, çok çalıştık falan diye lakin Fenerbahçe puan kaybederse çok büyük bir zahmetin içine girecekleri malum. Bence her halükarda Trabzonspor’a yarayan bir derbi oynanacak. İki ekip da çok dertli bir derbiye çıkıyor. Her kadro favori fakat dediğim üzere Galatasaray bir tık önde.”

SAFFET AKBAŞ

“Fenerbahçe kazanır diyorum zira ben Fenerbahçeliyim aksini düşünmek istemiyorum. Derbinin birinci yarım saat bence orta bir seyirde geçer. Birinci yarım saatten sonra kimin kazanacağı bence netlik kazanır. Kaleciye ne kadar çok top gelirse, ekip o kadar makûs demektir. Münasebetiyle 10 tane gelse bir tanesi kesinlikle yiyecektir. Bir kalecinin bahtını önündeki oyuncular tayin eder aslında. O yüzden bir şey diyemiyorum Berke için. Galatasaray’ın da öndeki 5 oyuncusu çok tehlikeli. Fenerbahçe’nin de öndeki 5 oyuncusu çok tehlikeli. Münasebetiyle defanslar kusur yapmadığı sürece kaleciler bir şey görmez. Defans yanlışlar yaptığında kaleci ile karşı karşıya kalacaklar. Yeterli olup olmadığını o vakit söyleyebiliriz. o da kendini ispatlayacak. Altay olmasa da ben varım diyecek ya da demeyecek.”

‘ISRAR EDERSE HÜSRANA UĞRAYACAK’

“Kayseri maçının 2.yarısında 4’lü savunmaya döndü Pereira. Bir bildiri verdi. Basından da edindiğim bilgiye nazaran çalışmalarında 4’lü savunma deniyormuş. Büyük ihtimalle baskıya dayanamadı. 4’lüye geçebilir lakin riskli de olabilir zira çok fazla çalışmadığınız bir sistemde oyuncuyu oynatabilmek kolay değil. Oynattığı 3-4-3 sistemi de onun hayal ettiği sistemden çok farklı, bize gösterdiği çok farklı. Bu hususta ısrar ederse hüsrana uğrayacak.”

FERİDUN NİĞDELİOĞLU

“Son 10 yıldır futbolu seven insanların birçok görüyor ki Türkiye’de artık derbi karşılaşmasında keyif alınacak, futbol ismine doyacak bir oyun oynanmıyor Galatasaray- Fenerbahçe maçlarında. Beşiktaş’ın Trabzon’la, Fenerbahçe ile ya da Galatasaray’la oynadığı maçlar bir öbür derbi boyutuna geçti. Artık bunun tadını bize bir çıkarttırsınlar zira kritik bir evredeler.”

‘TEK TEMENNİM BİZİ FUTBOLA DOYURMALARI’

“İkisi de puan kaybetse şampiyonluk yolunda çok değerli puanlar yitirecek hatta tahminen ikinci, üçüncülüğü yitirecekler. O yüzden bu maçın çok ehemmiyeti var. Son vakitlerde Muslera’nın ortaya koyduğu oyun çok kıymetli değil tahminen ancak Berke en zayıf halkası üzere gözüküyor Fenerbahçe’de. Göreceğiz hafta sonu. Tek temennim bizi futbola doyurmaları.”

EMRE AŞIK

“Galatasaray yüklü geçeceğine inandığım bir derbi olacak. Sonuç ne olacak derseniz, iki kadroya baktığımız vakit Galatasaray’ın biraz daha oturmuş ve sonuca giden oyunculardan oluştuğunu görüyoruz.”

‘YENİLMEMEK İÇİN OYNAYACAKLAR’

“Bana kalırsa Galatasaray’ın kazanacağı bir maç olacak. Öteki taraftan Fenerbahçe’nin galibiyete çok gereksinimi var. Onlar da bilhassa yenilmemek için oynayacaklar. Sürpriz çıkışlarla gol arayacaklar diye düşünüyorum.”

FATİH AKYEL

“Baktığımız vakit Galatasaray cephesine kendi stadında oynuyorlar. Kazanmak isteyeceklerdir. Fenerbahçe’ye göre Galatasaray bir tık daha avantajlı diye düşünüyorum. zira Fenerbahçe’de makus bir gidişat var. Bu makus gidişata dur demek isteyecektir Fenerbahçe lakin ben seyirci baskısı ile birlikte Galatasaray’ın kazanabileceğini düşünüyorum.”

‘SAHA AVANTAJINI KULLANACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM’

“Çünkü Fenerbahçe’nin nitekim hoca manasında, taktiksel manada ve oyuncu manasında önemli meşakkatleri var. Hoş bir maç geçecektir. İki ekip da kazanmak için saldırgan oynayacaktır. Zira iki ekibin da kazanmaktan diğer devası yok. Galatasaray’ın kendi saha avantajını kullanacağını düşünüyorum.”

CEYHUN FERSOY

“Fenerbahçe için çok sıkıntı bir maç. Zira son 4 maçta büyük puan kayıpları oldu. Galatasaray motive bir biçimde derbiye hazırlanıyor ancak iki kadro da birbirinden yeterli oynamıyor son vakitlerde. Futboluna baktığımızda Galatasaray 4-1-4-1 dizilişi ile çıkıyor, orta alanı genç ve dinamik oyuncularla konseyi. Fenerbahçe son 2 maçtır 3-5-2 sistemine döndü lakin ben bu sistemin derbide olmayacağını düşünüyorum. Şayet Fenerbahçe bu sistemle çıkarsa maçı yüzde 70 ihtimalle kaybeder zira Galatasaray baskı ile başlayacaktır. O yüzden Fenerbahçe için derbiler her vakit çok keyifli geçer. Fenerbahçe 5-6 maç kaybetse de bu derbi olduğu için her vakit bir sanki diyebilir karşı kadro. Şahsi fikrim 3’lü sistemle çıkarsa Fenerbahçe kaybetme ihtimali yüksek lakin 4’lü sistemle çıkarsa bir sürpriz yapacağını düşünüyorum.”

‘OLMAMASI BÜYÜK BİR HANDİKAP’

“Berke aslında çok güzel bir kaleci. Ben onu yaklaşık 17 yaşından beri takip ediyorum. Altay’ın olmaması büyük bir handikap alışılmış. Onun yanında Gustavo ve Valencia’nın olmaması da büyük bir handikap. Bana 3 futbolcudan birini seç derseniz ben Valencia’yı seçerdim. Bu türlü maçlar genç kardeşlerimiz için itici güçtür. Ben inanıyorum Berke’nin uygun bir performans çıkarabileceğine. Umarım herkesi yanıltır. Zira herkes berbat bir performans sergileyeceğini düşünüyor. Ben Berke’ye çok güveniyorum. Çok da sevdiğim bir kardeşim. Görüşüyoruz, telefonlaşıyoruz da. Dün de konuştuk. Ben çok rahatım ağabey, bir baskı hissetmiyorum dedi. bu ortada Galatasaray taraftarı hafta içi biletleri de tüketti. Lakin şunu unutmamak lazım ki karşılarında bir Fenerbahçe var. Olağan Fenerbahçe’nin karşısında da Galatasaray var.”

EN YÜKSEK ORANLARIN ADRESİ MİSLİ.COM

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Son dakika haberleri: Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin favorisini açıkladı! ‘Kazanmaktan diğer dermanı yok’ için yorumda bulun

    Son dakika haberleri: Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin favorisini açıkladı! ‘Kazanmaktan diğer dermanı yok’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika haberleri: Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin favorisini açıkladı! ‘Kazanmaktan diğer dermanı yok’ için ilk yorumu yapabilirsin.