Son Dakika: İşte Fenerbahçe’de Topuk Yaylası’nın 10 yıldızı

Spor servisi / Süleyman ARAT – Vitor Pereira idarede Topuk Yaylası kampında 7 günde 13 idman yapan Fenerbahçe’de döneme formda girecek oyuncular yavaş yavaş belirginleşmeye başladı.

Sarı lacivertlilerde çalışmalarda en beğenilen birinci üç isim olarak 3 isim öne çıktı. Yeni transfer Steven Caulker,
geride kalan dönemin en çalışkan isimlerinden olan Dimitrios Pelkas ve kendisini Pereira’ya kanıtlamaya çalışan Jose Sosa en dikkat çeken performansa imza atan isimler oldu. Bu futbolcuların yanı sıra öbür beğenilen isimler ise şunlar: Serdar Dursun, Mame Thiam, Berke Özer, Nazım Sangare, Gustavo, Caner Erkin ve Tisserand.

KALABALIK TAKIM ELENECEK

BU 10 oyuncunun performansı sarı lacivertlileri şad etse de Futbol Federasyonu Harika Lig Karşılaşmaları Statüsü’ne nazaran kulüpler bu dönem 28 oyuncuyu tescil ettirebilecek. Değişen yabancı kuralı ile birlikte takımı en kalabalık gruplardan biri olan Kanarya’da Pereira ve takımını kuvvetli bir futbolcu eleme süreci bekliyor. Sarı lacivertlilerde ulusal ekipten dönen Türk futbolcuların iştirakiyle takım sayısı 34’e kadar çıktı. Tatilde olan Szalai, Valencia ve Zanka’nın da katılmasıyla birlikte sayı 37’ye çıkarken İtalya’da kendine kulüp arayan Perotti ile birlikte F.Bahçe’nin düne kadar 38 futbolcusu vardı. Dün kamptan ayrılanlarla birlikte sayı 33’e geriledi.

BEŞ GENÇ OYUNCU KAMPTAN AYRILDI

Bu oyuncu yelpazesine yapılması planlanan 3 transfer de dahil edilince Fenerbahçe’nin takımında tam 41 oyuncu olacak. TFF’ye en az 4’ü 1997’den sonra doğan, tekrar en az 14’ü Türk Ulusal Takımı’nda oynama uygunluğuna sahip 28 oyuncu bildirmek durumunda olacak Fenerbahçe de kimin gidip kimin kalacağı ile ilgili asıl karar hazırlık maçlarından sonra verilecek. Fakat geldiği günden bu yana hummalı bir çalışma içinde olan Vitor Pereira bu bahisteki birinci adımını dün attı. Ve Barış Alıcı, Murat Sağlam, Buyruk Miray Köksal, Melih Bostan, İsmail Yüksek Portekizli hocanın kararıyla Topuk Yaylası kampından ayrıldı.

Çabucak gel, 7 farklı oyun seçeneğiyle

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son Dakika: İşte Fenerbahçe’de Topuk Yaylası’nın 10 yıldızı için yorumda bulun

    Son Dakika: İşte Fenerbahçe’de Topuk Yaylası’nın 10 yıldızı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son Dakika: İşte Fenerbahçe’de Topuk Yaylası’nın 10 yıldızı için ilk yorumu yapabilirsin.