Son dakika – John Benjamin Toshack ağır bakıma alındı

 

Bir periyot Beşiktaş ‘ı çalıştıran deneyimli teknik adam John Benjamin Toshack’tan makus haber geldi. Galli teknik yönetici John Benjamin Toshack, Cumartesi günü covid enfeksiyonunun neden olduğu zatürree sonucu Barselona hastanesinin Ağır Bakım Ünitesine (YBÜ) altı gün boyunca yatırıldı. 72 yaşındaki teknik adamın mekanik ventilasyona gereksinimi olduğu ve durumunun önemli olduğu belirtildi.

John Benjamin Toshack, 1997-1998 ve 1998-99 döneminin devre ortasına kadar Beşiktaş’ta misyon almıştı. Teknik yöneticilik mesleğine Swansea’de başlayan ve sonrasında sırasıyla Sporting, Real Madrid, Galler Ulusal Grubu, Deportivo, Real Madrid (yeniden), Saint Etienne, Real Sociedad, Catania, Real Murcia, Galler Ulusal Grubu (yeniden), Makedonya Ulusal Ekibi, Hazar Lenkeran, Wydad ve son olarak Tractor Sazi’yi çalıştırdı.

Beşiktaş’la Türkiye Kupası ve Üstün Kupa’yı kazanan deneyimli teknik adam Real Madrid ile bir İspanya Lig şampiyonluğu kazandı. Real Sociedad ile İspanya Kupası’nı kazanan Toshack, Deportivo ile de İspanya Harika Kupası’nı elde etti.

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son dakika – John Benjamin Toshack ağır bakıma alındı için yorumda bulun

    Son dakika – John Benjamin Toshack ağır bakıma alındı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika – John Benjamin Toshack ağır bakıma alındı için ilk yorumu yapabilirsin.