Son dakika: Jorge Jesus’ta son tango! İşte mukavele mühleti ve yıllık fiyatı

Fenerbahçe’de dönemin son haftasına girilirken 2.’lik çabucak hemen garanti hale geldi. Konyaspor’la ikili averaj eşit olsa da genel tabloda 3 puan ve artı 9 averajla önde olan sarı-lacivertlilerde artık gözler teknik yönetici konusuna çevrildi.Fenerbahçe’de dönemin son haftasına girilirken 2.’lik çabucak hemen garanti hale geldi. Konyaspor’la ikili averaj eşit olsa da genel tabloda 3 puan ve artı 9 averajla önde olan sarı-lacivertlilerde artık gözler teknik yönetici konusuna çevrildi.

İSTANBUL’A DAVET EDİLECEK

Şu anda Jorge Jesus isminin öne çıktığı kulüpte bu hafta içerisinde somut gelişmelerin olması bekleniyor. Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne katılmasını bekleyen Jesus’un da net bir karşılık vermesi isteniyor. Lider Ali Koç ile Jorge Jesus’un bu hafta görüşmeleri yapacağı, son etapta ise Portekizli çalıştırıcının İstanbul’a davet edileceği vurgulandı.

İŞTE MUKAVELE MÜHLETİ VE YILLIK FİYATI

Kontrat mühleti ve maaş bahisleri şu anda görüşmede kalan mevzular. Kontrat müddetinde taraflar 2 yıllık imza konusunda birbirlerine çok yakın. Maaş konusunda da Lider Ali Koç, 5 milyon euro ve muvaffakiyet primlerini masada tutuyor. Jesus da bu fikre sıcak bakıyor.

67 yaşındaki teknik adamın temel olmazsa olmazı ise yardımcı antrenörlerinin hepsini getirmek. Grubunun maaş bütçesi de masada konuşulacak gündem hususlarından biri. 

Daha evvel 20 Mayıs’a kadar bekleyeceğini tabir eden Jorge Jesus, şu an için önceliğine Fenerbahçe’yi almış durumda. Flamengo ve Brezilya’ya dönüş durumunu geri plana iten deneyimli teknik yönetici, büsbütün sarı-lacivertli gruba odaklandı.

Yardımcılarıyla birlikte bir yandan Fenerbahçe tahlillerine devam eden, kadronun hem şimdiki hem de geçmişteki maçlarını seyreden Portekizli hoca, takımdaki eksiklere çalışıyor. Lider Koç ve Jesus’un görüşmelerinde transfer ve takımdaki eksikler gündeme getirilecek.

 

YARDIMCILAR YAKIN TAKİPTE

Sarı-lacivertli kulüple görüşmelerde kıymetli bir uzaklık kat eden Jorge Jesus’un yardımcıları adeta Fenerbahçe’yi çalışıyor. Bilhassa Jesus’un birinci yardımcısı olarak tanınan ve çok güvendiği isim olan Joao da Deus, sarı-lacivertli kadroyla ilgili raporları topluyor. Joao da Deus’un daima olarak  Jesus’a Fenerbahçe hakkında bilgiler aktardığı, değerli imajları izlettiği ve maçları birlikte izledikleri vurgulanıyor. 

ZAMANÇOK KISITLI

Fenerbahçe açısından vakit sorunu de bulunuyor. Grubun ligi 2. bitirerek Şampiyonlar Ligi’ne ikinci ön elemeden katılma durumu takvimi epey sıkıştırıyor. Zira Şampiyonlar Ligi’nde 2. ön eleme tipi maçları 19-20 Temmuz’da başlayacak. Bu da Fenerbahçe’nin dönemi erken açma zorunluluğunu doğuracak. Öte yandan 2022 Dünya Kupası nedeniyle Üstün Lig de 5 Ağustos’ta start verecek. Hem Jorge Jesus görüşmeleri hem de transfer çalışmalarının bir an önce başlaması gerekecek. 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son dakika: Jorge Jesus’ta son tango! İşte mukavele mühleti ve yıllık fiyatı için yorumda bulun

    Son dakika: Jorge Jesus’ta son tango! İşte mukavele mühleti ve yıllık fiyatı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika: Jorge Jesus’ta son tango! İşte mukavele mühleti ve yıllık fiyatı için ilk yorumu yapabilirsin.