Son dakika: Savcı, Reynmen’in iki yıl 10 aya kadar mahpusunu istedi!

Damla GÜLER / Milliyet.com.tr
Sunucu Bircan Bali, ‘Reynmen’ lakaplı Yusuf Aktaş’ı savcılığa şikayet etti. Bircan Bali, avukatı Levent Karakoç aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu şikayet dilekçesinde, Reynmen’in Instagram hesabından bir görüntü paylaşarak, kendisi için “Leşsiniz, siz iki iğrenç insan ucuzsunuz. Vasfınız ne sizin? Bedellerim hakkında yaptığınız yorumların bedelini ağır ödeyeceksiniz. Elimden ne geliyorsa yapacağım. Bu yaptığınıza sizi pişman edeceğim” diyerek, kendisini tehdit ettiğini ve hakarette bulunduğunu belirtti.

Yusuf Aktaş hakkında ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ kabahatlerinden 9.5 aydan dört yıl dört aya kadar mahpus istemiyle dava açılmıştı. İstanbul 48. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya Bircan Bali ve Aktaş’ı avukatları temsil etti.

TUTANAKLAR VE EKRAN MANZARALARIYLA SABİT!
Duruşmada temele ait mütalaasını açıklayan duruşma savcısı, sanık Yusuf Aktaş’ın Bircan Bali’ye karşı, “Leşsiniz, iğrenç insan, ucuzsunuz, yorumların bedelini ağır ödeyeceksiniz, sizi pişman edeceğim” tabirlerini kullandığını ve bunu da savunmasında kısmen kabul ettiğini belirtti. Suçlamalar husus olayın kolluk tutanakları ve ekran imajları tarafından sabit olduğunu belirten savcılık, Aktaş’ın ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ cürümlerinden üç ay 15 günden iki yıl 10 aya kadar mahpusla cezalandırılmasını istedi.

Alınan mütalaanın akabinde tarafların savunmalarını hazırlaması için mühlet veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son dakika: Savcı, Reynmen’in iki yıl 10 aya kadar mahpusunu istedi! için yorumda bulun

    Son dakika: Savcı, Reynmen’in iki yıl 10 aya kadar mahpusunu istedi! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika: Savcı, Reynmen’in iki yıl 10 aya kadar mahpusunu istedi! için ilk yorumu yapabilirsin.