Son Dakika: Slavia Prag’tan Stanciu için resmi açıklama! Karar verildi…

Galatasaray’ın transfer listesinde yer alan Rumen orta saha Nicolae Stanciu ile Çekya grubu Slavia Prag’tan resmi açıklama geldi.

Sarı-kırmızılı kulübün lideri Burak Elmas geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında Stanciu ile ilgilendiklerini doğrulamış ve “Nicolae Stanciu için bir görüşmemiz oldu, kulüp liderleriyle direkt görüştüm. Menajer savaşlarını engellemek için direkt kulüp liderleriyle görüşüyoruz. Galatasaray transfer görüşürken aracı kullanmasına gerek yok. Nicolae Stanciu için talep edilen sayı ile bizim düşündüğümüz sayılar ortasında fark var; görüşmelerimizi sürdürüyoruz” sözlerini kullanmıştı.

Burak Elmas’ın bu açıklamasının akabinde Slavia Prag, Rumen orta alanla ilgili kararını duyurdu. Kulüp lideri Jaroslav Tvrdik, Stanciu’yu satmama kararı aldıklarını söyledi.

“OYBİRLİĞİ İLE KARAR VERDİK”

İdare heyetinde oybirliği ile Stanciu’nun kadroda kalmasına karar verdiklerini söyleyen Tvrdik, “Teknik takımımızın da dahil edilerek genişletilen idare konseyi toplantımızı Pazartesi günü yaptık ve Stanciu’nun ekipte kalmasına oybirliği ile karar verdik. Nico, gayelerimiz için değerli bir oyuncu. Teklif edilen meblağ karşısında gruptan ayrılma ihtimali bizim için kabul edilemezdi” tabirlerini kullandı.

SLAVIA PRAG 6 MİLYON 750 BİN EURO İSTEDİ

Yıllık maliyetinin yaklaşık 1,5-2 milyon euro ortasında olması beklenen Stanciu için Slavia Prag’ın istediği bonservis 6 milyon 750 bin euroydu.

Sayısı yüksek bulan sarı kırmızılılar, “Biz Stanciu’yu almak istiyoruz fakat bir teklif yapabilmemiz için sizin istediğiniz sayının gerçekçi olması gerekir” diyerek beklemeye geçmişti. Prag’dan geri dönüş bekleyen Galatasaray’ın bonservis için gözden çıkardığı sayının 4,5 milyon euroydu. (46,3 milyon TL)

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son Dakika: Slavia Prag’tan Stanciu için resmi açıklama! Karar verildi… için yorumda bulun

    Son Dakika: Slavia Prag’tan Stanciu için resmi açıklama! Karar verildi… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son Dakika: Slavia Prag’tan Stanciu için resmi açıklama! Karar verildi… için ilk yorumu yapabilirsin.