Son dakika: TFF ile Kulüpler Birliği’nden yayın ihalesi toplantısı! Nihat Özdemir ve Ahmet Ağaoğlu’ndan açıklamalar…

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in açıklamaları şu şekilde:

Bugün itibariyle 36’sı yurt dışından olmak üzere 46 firma şartnameyi incelemek için almıştır. Kazanan yayıncımızla veya yayıncılarla yolumuza devam edeceğiz. Umuyoruz ki en iyi sonucu alacağız. Yayın ihalesinin en iyi teklifle bir an önce sonuçlanmasını ve Türk futboluna hayırlı olmasını arzu ediyorum. Komisyon olarak teklifleri noter huzurunda açıp değerlendirmeyi yapacağız. İnşallah en iyi yayıncı ya da yayıncılarımızla yolumuza devam edeceğiz.

Ahmet Ağaoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Son iki yıldır çok ciddi ekonomik sorunlarla karşı karşıya olan kulüplerimizin en önemli gelirleri yayın gelirleri olduğu bir gerçek. Anadolu kulüplerimizin %80’ini yayın gelirleri oluşturuyor. Son zamanda yaşadığımız ekonomik sıkıntılar sahada ve masada kulüplerimizi ciddi sıkıntılar içinde bıraktı. Yeni yayın ihalesinin kulüplerimizi tatmin edecek bir rakamla sonuçlanması, kulüplerimizin ekonomik sorunlarını atlatacak bir şekilde sonuçlanması en büyük temennimiz. Finansal irtifa kaybı, performans irtifa kaybına da sebep oluyor. Finansal problemlerimiz çözüm bulmadığı halde Türk futbolunun arzu edilen noktaya gelmesini beklemek hayalcilikten öte olur. Komisyonda görev alan kulüp başkanlarımıza, TFF yönetim kurulu üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son dakika: TFF ile Kulüpler Birliği’nden yayın ihalesi toplantısı! Nihat Özdemir ve Ahmet Ağaoğlu’ndan açıklamalar… için yorumda bulun

    Son dakika: TFF ile Kulüpler Birliği’nden yayın ihalesi toplantısı! Nihat Özdemir ve Ahmet Ağaoğlu’ndan açıklamalar… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika: TFF ile Kulüpler Birliği’nden yayın ihalesi toplantısı! Nihat Özdemir ve Ahmet Ağaoğlu’ndan açıklamalar… için ilk yorumu yapabilirsin.