Son dakika transfer haberi: Galatasaray’ın eski futbolcusu Lionel Carole Süper Lig’e dönüyor

Üstün Lig takımlarından Hes Kablo Kayserispor’un futbol yöneticisi Ali Naibi, bu dönem birinci 8’e girmek için uğraş edeceklerini belirterek, “Doğru Türk oyuncuları koyduğunuzda, 3-4 düzgün yabancı aldığınızda birinci 10’da, birinci 8’de bulunabileceğimize inanıyorum ve bu maksat için oynayacağız.” dedi.

Kentteki bir restoranda gazetecilerle bir ortaya gelen Naibi, sıkıntı bir misyon aldığının farkında olduğunu söyledi.

Kayserispor’un kıymetli bir kulüp olduğunu vurgulayan Naibi, şunları kaydetti:

“Sizler de biliyorsunuz Kayserispor’un son yılları çok hoş geçmedi fakat kentteki ve kulüpteki potansiyeli biliyoruz. Liderimiz çok istekli, kulüp için maddi manevi tüm dayanağı vermeye hazır. Başarılı olmak istiyor. Geçmiş yıllarda burada, yanlış yönetilen birtakım süreçler olmuş. Artık elimizdeki kadroyu güçlendirerek yanlış yönetilen o süreci biraz daha düzelterek yeni bir başlangıç yapmak istiyoruz. Antrenmanlarımız hoş gidiyor. Kimi oyuncularımızla yollarımızı ayırdık. Yeni oyuncular katmaya başladık. Transfer tahtamız da çok yakın vakitte açılacak ve bunları resmi olarak açıklayacağız.”
Naibi, bir gazetecinin, “Kayserispor’un yıldız transfer fikri var mı?” sorusuna, şöyle yanıt verdi:
“Transfer konusunda hakikaten ince eleyip sık dokuyoruz. Buraya geldiğimde kulübün bir scout grubunun olmaması, veri tahlil grubunun olmaması, bununla ilgili fazla hazırlıklarının bulunmaması durumu vardı. Şu anda bu grupları kurduk. Daha evvel çalıştığımız yerlerden gelen takımımızla hazır bir formda, eksikleri bilerek geldik. Yıldız transfer, isim olarak bazen hoş oluyor. Kentte bir heyecan yaratıyor. İmzalar atılırken her şey beğenilen oluyor ancak ondan sonra kıymetli olan alandaki performansı. Biz burada alanda performans verecek ve akabinde kentin seveceği, Türkiye’nin takdir edeceği oyuncular getirmek istiyoruz. O yüzden isimler çok kıymetli değil. Alışılmış ki hem isim olup hem performans verirse herkes için çok uygun lakin asıl amaç hakikat oyuncuyu alabilmek.”

– “Carole’ün bu akşam kentimize gelmesini bekliyoruz”

Ali Naibi, daha evvel Galatasaray forması giyen Lionel Carole’ün Kayserispor ile anlaşıp anlaşmadığı sorusuna, “Doğrudur. Kendisinin bu akşam kentimize gelmesini bekliyoruz.” karşılığını verdi.

Naibi, pazartesi günü bir yabancı oyuncunun daha gruba katılacağını söyledi.

– “Hedeflerimizi yüksek tutmalıyız”

Kayserispor’un gayelerini yüksek tutması gerektiğini vurgulayan Naibi, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ben geldiğimden beri ‘düşmeyelim, düşme tehlikesi yaşamayalım’ diye konuşuluyor. Ben biraz daha büyük düşünüyorum bu hususta. Zira bu kent hakikaten bunu hak ediyor. Yani 4 büyük kulüpten sonra en fazla zirveyi zorlayan kulüpler Kayseri ve Gaziantep’ti. Tekrar o düzeye gelmeliyiz. O düzeye gelmek için 3-5 yıla muhtaçlığımız var demeyeceğim zira Türkiye ligi o denli bir lig değil. Gerçek Türk oyuncuları koyduğunuzda, 3-4 uygun yabancı aldığınızda birinci 10’da, birinci 8’de bulunabileceğimize inanıyorum ve bu amaç için oynayacağız. Bu kulüpte neredeyse büyük kulüplerde olmayan bir tesis ve çok hoş bir stat var. Bunu yapmak için her kaide mevcut. İstekli ve güzel bir lider var. O yüzden amaçlarımızı yüksek tutmalıyız.”

Mensah’ın kulüp için kıymetli bir oyuncu olduğuna değinen Naibi, “Maliyeti yüksek. Kurallar oluştuğu takdirde yollarımızı ayırabiliriz lakin bizimle kalacaksa da ondan en güzel halde faydalanmalıyız.” dedi.

Naibi, kaleci Doğan Alemdar ile ilgili de “Asıl gayemiz Doğan Alemdar’ı elimizde tutmak. Örneğin, Doğan’ın transferiyle ilgili bir kulüple anlaşsak bile bizde bir sene daha oynasın. Gideceği kulübe o denli gitsin. Avrupa’da genç oyuncular için bu tip muahedeler oluyor. Şimdi bir gelişme yok şu an.” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son dakika transfer haberi: Galatasaray’ın eski futbolcusu Lionel Carole Süper Lig’e dönüyor için yorumda bulun

    Son dakika transfer haberi: Galatasaray’ın eski futbolcusu Lionel Carole Süper Lig’e dönüyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika transfer haberi: Galatasaray’ın eski futbolcusu Lionel Carole Süper Lig’e dönüyor için ilk yorumu yapabilirsin.