Son Dakika: Transferde atağa kalkan Galatasaray, bir oyuncuyu daha İstanbul’a getirdi

Spor Arena Özel | Transferi konusunda Rennes’le görüşmelere başlandığını KAP’a bildiren sarı kırmızılılar, 20 yaşındaki oyuncuyu İstanbul’a getirdi.

İstanbul’da gelen Sacha Boey, sıhhat denetimlerinin akabinde kendisini Galatasaray’a bağlayacak imzayı atacak.

Galatasaray’dan oyuncunun transferi için KAP’a yapılan açıklamada, “13.09.2000 doğum tarihli Sacha Boey’in transferi konusunda Fransız Stade Rennais FC ile resmi görüşmelere başlanmıştır.” sözlerine yer verilmişti.

Geçen dönemi Dijon’da kiralık geçiren Sacha Boey, 26 maçta forma giydi ve 1 asist yaptı.

SACHA BOEY KİMDİR?

Sacha Boey, 13 Eylül 2000’de Fransa’nın Montreuil kentinde dünyaya geldi. Futbola Rennes’de başlayan ve 2019’da A kadro takımına dahil edilen 20 yaşındaki oyuncu, sağ bekin yanı sıra sol bekte de forma giyebiliyor.

Ekim 2020’de Dijon’a kiralanan ve Haziran 2021’de kadrosuna geri dönen Boey’un aktüel piyasa kıymeti 2.5 milyon Euro.

Mesleğinde 47 resmi maça çıkan Fransız sağ bek, Rennes U19 formasıyla 1 gol atma başarısı gösterdi. Dijon’da 1, Rennes’de ise 2 asist yapan Sacha Boey, Fransa U17, U18 ve U20 ekiplerinde da oynadı.

Kamerun asıllı oyuncu, 1.78 uzunluğunda. Rennes altyapısından yetişen ve geçtiğimiz dönemi Dijon’da kiralık geçiren 20 yaşındaki sağ bekin kulübü Rennes ile olan kontratı Haziran 2022’de sona erecekti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son Dakika: Transferde atağa kalkan Galatasaray, bir oyuncuyu daha İstanbul’a getirdi için yorumda bulun

    Son Dakika: Transferde atağa kalkan Galatasaray, bir oyuncuyu daha İstanbul’a getirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son Dakika: Transferde atağa kalkan Galatasaray, bir oyuncuyu daha İstanbul’a getirdi için ilk yorumu yapabilirsin.