Son Dakika: Valentine Rosier transferinde sıcak gelişme! Beşiktaş ve Galatasaray…

Spor Toto Üstün Lig’de geçtiğimiz döneme damga vuran isimler ortasında bulunan Valentine Rosier, Beşiktaş – Galatasaray – Fenerbahçe ortasında adeta transfer savaşı başlattı.

Dönemin sona ermesiyle birlikte ismi birinci olarak Fenerbahçe ile anılan 24 yaşındaki sağ bek, o devir sarı lacivertli takıma transfer olacağı yönünndeki savları yalanlamıştı. Fransız futbolcu, şahsî toplumsal hesabından yaptığı açıklamada, “Kartallar kartallarla uçar” tabirini kullandı.

Bahisle ilgili daha evvel açıklamalarda bulunan Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi ise yetenekli oyuncuyu grupta tutmayı arzuladıklarını tabir etmişti. Çebi, “Mümkün olduğu kadar bu kadroyu korumak istiyorum. Bu benim birinci gayem. Ghezzal ve Rosier için görüşmelerimiz başladı lakin kendimi baskı altında hissederek yanlış transfer yapmayacağım. Abuk sabuk fiyatlarla Beşiktaş’ı yormayacağım, dikkatli olacağım.” demişti.

Ahmet Parıltı Çebi daha evvelki bir röportajında ise Valentin Rosier’in tercihinin Beşiktaş’ta kalmaktan yana olduğunu açıklamıştı.

“TÜRKİYE’DE DİĞER GRUBA GİDERSEM İHANET ETMİŞ SAYILIRIM”

Valentin Rosier, siyah beyazlı grupla kiralık kontratının sona ermesinin akabinde geleceğine dair konuşmuştu. Ülkesinin basınından SoFoot’a özel bir röportaj veren Fransız sağ bek, isminin Fenerbahçe ile anılmasına ait, “Başka bir Türk grubuna imza atarsam Beşiktaş’a ve Beşiktaş taraftarına ihanet etmiş üzere hissederim. Bu türlü bir transfer düşünülemez bile…” sözlerini kullanmıştı.

“MENAJERİM BEŞİKTAŞ İLE GÖRÜŞÜYOR”

Menajerinin Beşiktaş ile görüştüğünü ve teklifleri görmek istediğini söyleyen Valentin Rosier, hayalinin ise Premier Lig olduğunu açıkladı. Fransız oyuncu, “Her vakit tabir ettiğim üzere hayalim Premier Lig’de oynamak. Bence orası dünyadaki en güzel lig. Menajerim bir müddettir Beşiktaş ile görüşüyor. Şampiyonluktan ve Şampiyonlar Ligi’nde oynama ihtimalimden evvel karar vermek istemedim. Hala teklifleri bekliyorum.” dedi.

Sporting Lizbon’a geri dönme ihtimali hakkında da konuşan 24 yaşındaki oyuncu, “Ruben Amorim çok uygun bir teknik yönetici fakat onun gelecek planları ortasında yer aldığımı sanmıyorum. Şampiyon oldular ve çok uygun bir takımları var. Lakin Beşiktaş ile yeni kontrat imzalamaz ve diğer bir grupla anlaşamazsam geri dönebilirim.” demişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son Dakika: Valentine Rosier transferinde sıcak gelişme! Beşiktaş ve Galatasaray… için yorumda bulun

    Son Dakika: Valentine Rosier transferinde sıcak gelişme! Beşiktaş ve Galatasaray… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son Dakika: Valentine Rosier transferinde sıcak gelişme! Beşiktaş ve Galatasaray… için ilk yorumu yapabilirsin.