Son Dakika: Ve Patrick van Aanholt, Galatasaray’da! İşte transferin maliyeti

Spor servisi / Ali Naci KÜÇÜK – Galatasaray’ın yeni sol beki Patrick van Aanholt oldu. Sarı kırmızılılar, Hollandalı yıldızla el sıkıştı ve uzun müddettir uğraştığı transferi olumlu sonuçlandırdı. Kiralık mukavelesi biten Marcelo Saracchi’nin ayrılığı sonrasında sol bek arayışında olan G.Saray, Alex Moreno, Ezgjan Alioski ve Patrick van Aanholt ortasında hem maliyet hem de deneyim faktörlerini göz önüne alarak Hollandalı futbolcuda karar kıldı. Galatasaray Kulübü profesyonelleri, evvelki gün sessiz sedasız İngiltere’ye giderek 30 yaşındaki futbolcu ve menajerleri ile bir ortaya geldi.

BEDAVAYA SARI KIRMIZILILARA GELDİ 

Premier Lig’de Crystal Palace ile kontratı sona eren Patrick van Aanholt’un transferi, G.Saray’ın belirlediği mali kriterlere uygun olduğu için olumlu sonuçlandı. Hollandalı ve menajerleri, sarı kırmızılı yönetimciler ile yapılan uzun görüşmelerde imza parası talebini geri çekti. Bunun üzerine Lider Burak Elmas ve teknik yönetici Fatih Terim’in onayı ile bu transfer gerçekleştirildi. Sarı kırmızılılar uzun müddettir temas halinde olduğu Van Aanholt ile 1.8 milyon Euro garanti fiyat karşılığında 3 yıllığına muahedeye vardı.

UZUN MÜHLET KİRALIK OYNADI

Hollandalı futbolcu hafta içinde İstanbul’a gelecek resmi mukaveleyi imzalayacak. Altyapısını Den Bosch, PSV ve Chelsea kulüplerinde alan, birinci profesyonel lig deneyimini Coventry’de yaşayan 1990 doğumlu oyuncu, uzun yıllar bonservisi elinde tutan Chelsea’de yalnızca 8 maçta oynarken Newcastle, Leicester, Wigan, Vitesse’ye kiralık gitti.

Çabucak gel, 7 farklı oyun seçeneğiyle

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Son Dakika: Ve Patrick van Aanholt, Galatasaray’da! İşte transferin maliyeti için yorumda bulun

    Son Dakika: Ve Patrick van Aanholt, Galatasaray’da! İşte transferin maliyeti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son Dakika: Ve Patrick van Aanholt, Galatasaray’da! İşte transferin maliyeti için ilk yorumu yapabilirsin.