Son Dakika: Vitor Pereira, Fenerbahçe’de eskisinden daha güçlü! Tam yetki sonrası Caner Erkin ve Ozan Tufan…

Spor servisi / Süleyman ARAT – Fenerbahçe’deki birinci periyodunda bilhassa Robin van Persie ile yaşadığı sorun nedeniyle güçsüzleştirilerek başarısızlığa sürüklenen teknik yönetici Vitor Pereira, geniş yetkilerle geldiği ikinci periyodunda kimsenin gözünün yaşına bakmadan gayesine yürümekte kararlı gözüküyor.

VAN PERSiE ELiNi SIKMAMIŞTI

Yedek bırakıldığı için kendisinin elini sıkmayan, oyuna alırken taktik verme teşebbüsünü el kol hareketleriyle reddeden Van Persie karşısında hem taraftar hem idarenin isteğiyle geri adım attırılan Pereira, o devir Caner Erkin ve Nani’den de benzeri haller görmüş ve bu tatsızlıklar alana da yansıyıp şampiyonluğun kaybedilmesine yol açmıştı. Topuk Yaylası’nda gözlemlediğimiz Pereira’nın şimdiki ile birinci devri ortasındaki farkları şöyle özetlemek mümkün:

PEREiRA DA DEĞiŞTi, KADRO DA… KiMSEYE TOLERANS YOK 

1- İdare tarafından tam yetkiyle misyona getirildiği için hiçbir futbolcuya karşı en ufak toleransı ve affı olmayacağı gözüküyor.

YARDIMCILARI DA ÇOK DiSiPLiNLi

2- Yalnızca kendisi değil, beraberinde getirdiği 5 kişilik takımı de odunsuz. Daima oradan oraya koşturup talimat yağdırıyorlar.

TÜRKiYE’Yi VE TÜRK beşerinin ÖZELLiKLERiNi ÖĞRENDi

3- birinci periyodunda zorlanmasının değerli sebebi, Türkiye’yi tanımamasıydı. Artık bu türlü bir sorunu yok. Ülkemizde neler yapılırsa ve yapılmazsa muvaffakiyete ulaşılacağını öğrendi.

OZAN TUFAN VE CANER FAKTÖRÜ

4- Geçmişte birlikte çalıştığı Ozan Tufan ve Caner Erkin, kendisinin özellikleri grup arkadaşlarına anlatarak işini kolaylaştırıyor.

ALi KOÇ, SINIRSIZ YETKi VE TAM DAYANAK VERDi

5- Lider Ali Koç’tan “Samandıra’ya düzelt. Disiplin ve ekip ruhu harika olsun. Kimsenin gözünün yaşına bakma, tam yetkilisin” kelamını aldığı için daha özgüvenli.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son Dakika: Vitor Pereira, Fenerbahçe’de eskisinden daha güçlü! Tam yetki sonrası Caner Erkin ve Ozan Tufan… için yorumda bulun

    Son Dakika: Vitor Pereira, Fenerbahçe’de eskisinden daha güçlü! Tam yetki sonrası Caner Erkin ve Ozan Tufan… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son Dakika: Vitor Pereira, Fenerbahçe’de eskisinden daha güçlü! Tam yetki sonrası Caner Erkin ve Ozan Tufan… için ilk yorumu yapabilirsin.