Son Dakika: Yunanistan’daki skandalın ardından ‘Emri ben verdim’ demişti! Komşu basını ne diyor? Galatasaray’dan gönderme…

Yeni döneme hazırlanan Galatasaray, Olympiakos ile oynanacak hazırlık maçı için Yunanistan’a gitmişti. Havaalanında uzun müddet bekletilen ve Türkiye’de yapılan testlerin geçersiz sayılıp yeni test yapmaları istenen Galatasaray’da teknik yönetici Fatih Terim, duruma çok sonlanmış, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’ndan da sarı kırmızılı kafileye takviye gelmişti. Galatasaray’da, lider Burak Elmas ise bunun siyasi bir hareket olduğunu söyledi.

ÇAVUŞOĞLU: DÜZGÜN NİYETTEN VE CENTİLMENLİKTEN UZAK MUAMELE

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Olympiakos ile oynayacağı hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray Futbol Kadrosu’na yönelik centilmenlik dışı tavra reaksiyon gösterdi.

Çavuşoğlu, Twitter hesabından, “Bugün Galatasaray Futbol Ekibimizin Yunanistan’da karşılaşmış olduğu güzel niyetten ve centilmenlikten uzak muamele kabul edilemez. Tüm gruplarımızın her vakit yanındayız!” iletisini paylaştı.

Olympiakos ile oynayacağı hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray Futbol Grubu, Yunan yetkililerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerini kabul etmemesi ve sergiledikleri kaba davranışlara reaksiyon olarak Atina’dan geri dönme kararı almıştı.

“EMRİ BEN VERDİM”

Yunanistan’a gelen Galatasaray futbol grubunun ülkeye girişi ile ilgili Sivil Müdafaa Bakan Yardımcısı Nikos Hardalyas açıklamalarda bulunurken Galatasaray kafilesini ülkeye sokmama kararını savunan Bakan Hardalyas, ”Yunanistan’da halk sıhhati hususlarında indirim yoktur ve kanunların uygulanması katıdır. Buyruğu ben verdim. ” tabirlerini kullandı.

Hardalyas ayrıyeten, “Ülke vatandaşları için olduğu kadar ziyaretçiler için de İnsan haklarına büsbütün hürmet duyulmaktadır” yorumunu yaptı.

YUNANİSTAN’DA KARŞILIKSIZ SORULAR

CNN Türk yayınına katılan Yorgo Kırbaki, Hardalyas’ın açıklamalarını değerlendirirken olayın Yunan basınındaki yansımalarını aktardı.

Yapılan uygulamanın mantıklı bir açıklamasının olmadığına dikkat çeken Kırbaki, “Türkiye ile Yunanistan ortasındaki en ufak olayda kabahati Türkiye’de arıyorlar. Dünkü olayda da durum bu türlü gelişti. Galatasaray kafilesinin makus muameleye hiç değinmediler. Galatasaray PCR testleri tamamdı. Yunan makamlar neden birkaç bireye değil de 85 kişilik Galatasaray kafilesine test yapmalarını kural koştu? Atina’da karşılık bulamıyor yahut karşılık verilmek istenmiyor.” sözlerini kullandı. 

TÜRK BAYRAKLI GÜNAYDIN İLETİSİ

Yaşanan gelişmelerin akabinde 2 saat havalimanında bekletilen ve dönüş kararı alan Galatasaray kafilesi, 23.30’da İstanbul Havalimanı’na iniş yaparken sarı kırmızılı takımın sosyal medya hesabından ‘günaydın’ iletisi Türk ve Galatasaray bayraklarıyla paylaşıldı.

İşte o paylaşım;

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son Dakika: Yunanistan’daki skandalın ardından ‘Emri ben verdim’ demişti! Komşu basını ne diyor? Galatasaray’dan gönderme… için yorumda bulun

    Son Dakika: Yunanistan’daki skandalın ardından ‘Emri ben verdim’ demişti! Komşu basını ne diyor? Galatasaray’dan gönderme… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son Dakika: Yunanistan’daki skandalın ardından ‘Emri ben verdim’ demişti! Komşu basını ne diyor? Galatasaray’dan gönderme… için ilk yorumu yapabilirsin.