SSB Lideri Demir: METE tabancalarında teslimatlarımız devam ediyor.

Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. İsmail Demir, mevzu hakkında toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Özgün Yerli Tabanca Geliştirme Projesi kapsamında Sarsılmaz ve Samsun Yurt Savunma tarafından üretilen METE tabancalarında teslimatlarımız devam ediyor. Son olarak güvenlik güçlerimize çok sayıda METE tabancalarından teslim ettik. İyi olsun” sözlerini kullandı.

SAR 9 METE

Sarsılmaz’ın büsbütün yerli tasarım ve mühendislikle ürettiği SAR 9 METE, güvenlik güçlerine teslim edilmeye devam ediyor. Yeni jenerasyon hafif polimer gövdeli SAR 9 METE, sadece 750 gram yüke sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Namlu ve kapağı alaşımlı dövme çelikten üretilen tabanca, üç farklı ölçüde değiştirilebilir kabza ve sırtlık seçeneği sunuyor. Optik sabit geze sahip olan SAR 9 METE, emniyet mandalının yanı sıra tetik ve iğne emniyetiyle inançlı bir kullanım sağlıyor. SAR 9 METE ayrıyeten gövdesindeki özel ray sistemiyle aksesuar kullanımını da imkanlı kılıyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. SSB Lideri Demir: METE tabancalarında teslimatlarımız devam ediyor. için yorumda bulun

    SSB Lideri Demir: METE tabancalarında teslimatlarımız devam ediyor. için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SSB Lideri Demir: METE tabancalarında teslimatlarımız devam ediyor. için ilk yorumu yapabilirsin.