Stefan Kuntz: “Bu sonuçlar başımızı döndürmemeli”

A Ulusal Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, UEFA Uluslar Ligi dördüncü maçında Litvanya’yı 2-0 mağlup ettikleri müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısına katıldı. Bugünkü müsabakada isabetli pas oranının yüzde 90’ın üzerinde olduğunu ve bunun kendilerini memnun ettiğini söyleyen Stefan Kuntz, “Haziran periyodu, bizim vakit geçirebildiğimiz en uzun periyottu. Bu devir gelmeden neler yapabiliriz diye ulusal kadronun her katmanını uygunlaştırmak için çalıştık. Yoga seansları ve mental çalışmalar yapıldı. Ulusal grubun bedelleri üzerine çalışıldı. Birinci çıkarımlardan değişik sonuçlar aldık. Bir poster oluşturduk ve bu posteri her maçta soyunma odamıza astık” dedi.

Oyuncuların kendilerinden neler beklendiğini gördüklerini de söyleyen Kuntz, “Zaman geçtikçe oyuncuların kişiliklerini tanıdık. Başkan oyunculardan çok memnunum” diye konuştu.

Bu galibiyetleri beklediklerini kaydeden Kuntz, “Bu sonuçlar başımızı döndürmemeli. Ben alanda olağanüstü bir grup ruhu gördüm. Kimi oyuncuların saha içi ve saha dışı gelişimlerini gördük. Ferdi ve Salih’i takıma kattık. Onlar da kendi mevkilerinde güzel oynadılar. Taraftarlarla ilgili de belirli kesimlerin bir ortaya geldiğini gördük. Muvaffakiyetten ötürü gurur duyabilecekleri bir ortam oluşturuldu” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Stefan Kuntz: “Bu sonuçlar başımızı döndürmemeli” için yorumda bulun

    Stefan Kuntz: “Bu sonuçlar başımızı döndürmemeli” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Stefan Kuntz: “Bu sonuçlar başımızı döndürmemeli” için ilk yorumu yapabilirsin.