Sular durulmuyor! ‘Fatma Girik’in hesabından 2 milyon TL para çekildi’ argümanı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan ve yaklaşık altı ay evvel tedavi için İstanbul’a gelen Türk sinemasının ünlü yıldızı Fatma Girik, 24 Ocak’ta sabah saatlerinde tedavi gördüğü özel hastanede hayatını kaybetti.

MEVT NEDENİ MUHAKKAK OLDU

Hastaneden yapılan birinci açıklamada; 79 yaşındaki Fatma Girik’in Covid-19’a bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Girik’in vefat haberi sevenlerini yasa boğarken, usta oyuncunun vasiyetnamesini hazırladığı ve malvarlığının büyük kısmını yeğeni Ahu Turanlı’ya bıraktığı ortaya çıktı.

“2 MİLYON TL PARA ÇEKİLDİ”

Kardeşi Günay Girik ise ablasının ihmaller sonucu hayatını kaybettiğini argüman ederek hem tedavi gördüğü hastaneye hem de Girik’in mirasını bıraktığı yeğeni Ahu Turanlı’ya dava açtı. Günay Girik’in avukatı Akın Centilmen Fatma Girik’in hesabından 2 milyon TL para çekildiğini açıkladı.

Çok geçmeden Ahu Turanlı, kelam konusu tezlere karşı avukatı aracılığı ile basın açıklaması yayınladı: Bugün birtakım basın yayın organlarında tekrar çarpıtılmış ve sahiden saptırılmış, kasıtlı Haberler ile karşılaşmış bulunmaktayız Aslından bu mesnetsiz argümanları muhatap almamak istesek de gelinen noktada kısaca şu konuların altını çizmekte yarar görmekteyiz.

“Üzerinde çeşitli argümanlar ortaya sürülen banka hesabı, Sn Fatma Girik ile Müvekkil Ahu Turanlı’nın ismine olan münferit yetkili müşterek hesaptır. Bir diğer deyişle hesap, hem müvekkilin hem de Fatma Girik Hanımefendi’nin tasarruf yetkisi bulunan ortak bir hesaptır.”

“Müşterek hesaplar üzerinde ilgili bankacılık düzenlemeleri gereği tarafların %50 hissedar oldukları kabulü vardır ve ortak hesap sahiplerinden rastgele birisinin vefatı halinde sağ kalan hesap sahibi, hesapta bulunan bakiyenin yarısı üzerinde tasarruf edebilir Öbür yarısı terekeye dahil olup T C sonları dahilinde faaliyet gösteren hiçbir banka, hesaptaki sağ kalan ortağın, mirasçılık hakkı da bulunsa, ayrıca rastgele bir yetkiye de dayansa, tasarruf etrnesine müsaade edemez ve etmez.”

“Bu olayda da karşı tarafın tez ettiği üzere hesaba bir önlem konması kelam konusu değildir Vefat kaydının nüfusa işlenmesi ardından banka tarafından otomatik olarak uygulanan vefat blokesi kelam hususudur Bloke uygulaması sonrası açıkta kalan %50 lik kısım için banka tarafından müşterek hesap sahibi olan müvekkilimiz aranmış ve süreç yapılmak üzere bankaya çağrılmıştır.”

“Müvekkil Ahu Turanlı birebir vakitte, Fatma Hanım’ın 97 yaşındaki annesinin, 76 yaşındaki kız kardeşinin ve resmi ikametgghlan olan yaşadıkları Bodrum / Torba’daki konutun, genel masraflarını yaparak, onlara ait hayatın idamesinden de hallhazırda sorumludur.”

“Bu doğrultuda müvekkilin, Fatma Hanım’ın son devirlerinde hastanede olması sebebiyle yaşadıkları konutun geciken birtakım borçlarıyla ilgili olarak, bunların daha da sorunlu bir duruma gelmemesini teminen, büsbütün kendisine alt kısım üzerinde yaptığı tasarrufları elbette ki mevcuttur Aslında müvekkilin aksi bir talebi olsa bile bankanın terekeye dehil kısım üzerinde rastgele bir halde tasarruf etmesine müsaade vermesi kelam konusu dahi olamaz.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Sular durulmuyor! ‘Fatma Girik’in hesabından 2 milyon TL para çekildi’ argümanı için yorumda bulun

    Sular durulmuyor! ‘Fatma Girik’in hesabından 2 milyon TL para çekildi’ argümanı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sular durulmuyor! ‘Fatma Girik’in hesabından 2 milyon TL para çekildi’ argümanı için ilk yorumu yapabilirsin.