Tabancalı futbolcusunun lisansını yırtıp, grupla ilişiğini kesti

Bursa Bölge 1’inci Amatör Lig’de alt sıralardan kurtulma çabası veren 2 ekipten Yalıntaşspor, 19 Aralık’ta Samanlıspor’u ağırladı. Yalıntaşspor’un 4-1 önde olduğu maçın son dakikalarında hakem, konut sahibi ekibin kalecisi Barış Yurt ile rakip ekip futbolcusu Hamza Tekinalp’e (19) kırmızı kart gösterdi. 2 futbolcu, soyunma odasına gönderildi. Odadan çıkıp aracına giden Barış Yurt, kurusıkı tabancasını alarak rakip grubun soyunma odasına gitti. Burada tehditler savuran Yurt, şikayet üzerine gözaltına alındı. Tabancaya el konulurken, Barış Yurt, tabirinin alınmasının akabinde özgür bırakıldı.

“SİLAHA MERMİYİ VERDİ”

Samanlıspor İdare Şurası Üyesi Sinan Özgenç, maç sonrası yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Karşılaşmanın son dakikalarında rakip grubun kalecisiyle bizim oyuncumuz Hamza Tekinalp ikili bir çaba sonrası tartışmaya girdiler. Daha sonra rakip ekip kalecisi, bizim oyuncumuza küfrettiği için tartışma büyüdü. Karşı kadro kalecisi bizim oyuncumuzun boğazına sarıldığı için Hamza da karşılık verdi. Hakem, iki oyuncuya da kırmızı kart verdi. Rakip futbolcu, Hamza soyunma odasına giderken üzerine koşmaya başladı. Biz ortaya girerek engellemeye çalıştık. Grup arkadaşları onu uzaklaştırdı. Kısa mühlet sonra maç bitti. Soyunma odasına gittik. Rakip futbolcu dışarda kalıp, arabasından aldığı silahla bizim soyunma odasına girmeye kalktı. Silaha mermi verdi, kapıya dipçiğiyle vurdu. Bunu gören bizim lider ile karşı kadronun lider yardımcısı kaleciyi uzaklaştırarak kendi soyunma odasına aldılar.”

“KİM OLSA KAYGIYI YAŞAR”

Samanlıspor Futbolcusu Hamza Tekinalp ise, “Maç sırasında top kaleye giderken omzum kaleciye çarptı. O sırada kaleci bana dönerek ağır bir küfretti. Ben de ‘Neden küfrediyorsun?’ deyince saldırdı. Boğazıma yapıştı. Ben de kendimi korumak için onu ittim. Öteki oyuncular ortaya girerek bizi ayırdılar. Akabinde, hakem ikimize de kırmızı kart gösterdi. Ben de soyunma odasına giderken gerimden geliyordu. Özür dileyecek, diye düşündüm. Halbuki yeniden saldırmak için geliyormuş. Orada bana tehditlerde bulundu. Soyunma odasına gittim. Ben soyunma odasındayken olanlar olmuş. Silahla gelmiş. Ben silahı görmedim ancak Mustafa lider görmüş. Kim olsa kaygıyı yaşar” dedi.

3 MAÇ MEN CEZASINI YETERSİZ BULDU, LİSANSINI YIRTTI

TFF’ye bağlı Bursa Vilayet Disiplin Şurası, kırmızı kart gören Barış Yurt’a gözlemci raporunu da dikkate alarak gördüğü kırmızı kart nedeniyle 3 maç men cezası verdi. Bu cezayı yetersiz bulduğunu söyleyen Yalıntaşspor Kulüp Lideri Samet Karanfil, “19 Aralık Pazar günü oynanan Yalıntaşspor- Samanlıspor maçında kaleci Barış Yurt, futbol karşılaşmalarında emsali görülmemiş bir olaya karışmıştır. Bu olay sonrasında yalnızca 3 maç karşılaşmalardan men cezası aldı. Bir kulüp lideri olarak benim bu cezayı kabul etmem mümkün değil. Bu stil insanların futbol hayatının büsbütün bitirilmesi gerekiyor. Kulüp lideri olarak futbol hayatını bitirmek için Yalıntaşspor Kulüp Lideri olarak üzerimize düşen misyonu yapacağız. Biz de oyuncunun lisansını iptal edip yırttık” diye konuştu.

Karanfil, futbolcuyu almak isteyen kulübün yeni bir lisans çıkarmak zorunda kalacağını söyledi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Tabancalı futbolcusunun lisansını yırtıp, grupla ilişiğini kesti için yorumda bulun

    Tabancalı futbolcusunun lisansını yırtıp, grupla ilişiğini kesti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tabancalı futbolcusunun lisansını yırtıp, grupla ilişiğini kesti için ilk yorumu yapabilirsin.