Taha Akgül’den altın madalya

125 kilo özgür tarz ranking güreş turnuvasında mindere çıkan Taha Akgül, eleme maçlarında rakiplerine bir puan verdi. Yaptığı 5 maçı da rahat kazanan ulusal güreşçi, finalde karşılaştığı Moğolistanlı Lkhagvagerel Munkhtur’u 1 dakika 6 saniyede (10-0) teknik üstünlükle yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

İstanbul’da üç gündür devam eden Yaşar Doğu, Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Milletlerarası Ranking Turnuva heyecanı bayanlarda sona erdi. Türkiye bayanlarda madalya kazanamadı. Erkekler hür tarzda ise bugün 97 ve 125 kilolarda madalyalar sahiplerini buldu.

TAHA AKGÜL ALTIN MADALYANIN SAHİBİ OLDU

125 kiloda altın madalya için mindere çıkan olimpiyat şampiyonu Taha Akgül, Moğolistanlı Lkhagvagerel Munkhtur ile karşılaştı. Maçın çabucak başında yaptığı atakla rakibini yerde yakalayan Taha, maçı 6-0’a getirdi. Tekrar ayakta başlayan maçta Taha, rakibini yere indirdi ve aldığı 4 puanla maçı 1 dakika 6 saniyede bitirdi ve altın madalyaya uzanan isim oldu. Madalya seremonisinde Taha Akgül’ün madalyasını Avrupa, dünya ve Olimpiyat şampiyonu Ahmet Ayık verdi.

Yaşar Doğu, Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Milletlerarası Ranking Turnuvasında son gününde yarın 57, 61, 65, 70, 74, 79, 86 ve 92 kilolarda sabah seansında elemeler, akşam seansında ise yapılacak finallerle turnuva sona erecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Taha Akgül’den altın madalya için yorumda bulun

    Taha Akgül’den altın madalya için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Taha Akgül’den altın madalya için ilk yorumu yapabilirsin.