TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul’da Anastasia Potapova şampiyonluğa ulaştı

ONUR DİNÇER

TEB BNP Paribas Tennis Championship Istanbul’da bir hafta süren heyecan, dün oynanan final müsabakalarıyla sona erdi. TTF’nin İstinye’deki tesislerinde gerçekleştirilen turnuvanın tekler finalinde iki Rus raket Anastasia Potapova ile Veronika Kudermetova karşı karşıya geldi. Elemelerden gelen 21 yaşındaki Potapova, dünya 29 numarası olan rakibini 6-3 ve 6-1’lik iki set sonunda geçerek, 2-0’lık skorla şampiyonluğa ulaştı.

İstanbul’da mesleğinin birinci WTA kupasını kovalayan Anastasia Potapova karşısında müsabakaya süratli başlayan isim Kudermetova oldu. Karşılılı alınan birer oyunun akabinde 24 yaşındaki tenisçi, rakibinin servisini kırarak 2-1 öne geçti. Sonrasında kendi servisine de tutunan Kudermetova 3-1’lik skoru yakaladı. Fakat bu kısımdan sonra maçta mutlak bir Potapova üstünlüğü baş gösterecek ve müsabakanın sonuna kadar da sürecekti.

Altıncı oyunda skoru eşitleyen, yedinci oyunda öne geçen genç Rus atlet, birinci seti 6-3’lük skorla hanesine yazdırmayı başardı. Sert ve kararlı vuruşlarına uğraşın ikinci setinde de devam eden, rakibine oranla risk aldığı bitirici vuruşları daha çok olmasıyla dikakt çeken Potapova, kolay yanılgılarını da alt düzeyde tutmayı becerince, yalnızca dördüncü oyununu kaybettiği bu seti de 6-1 ile kazanmasını bildi. Öte yandan çiftlerde ise Dzalamidze-Rakhimova ikilisini yenen Tormo-Bouzkova çifti kupaya uzandı.

Şampiyon Potapova’ya kupasını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2. Kudermetova’ya ise İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu takdim etti. TEB Marka ve Bağlantı İdaresi İcra Yöneticisi Zeynep Demirkol ise ödül çeklerini sundu.

‘Başarının cinsiyeti yok’

Türkiye Tenis Federasyonu, sporda eşitliği sağlayabilmeye bir adım daha yaklaşabilmek ismine ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Hareket Planı’nı açıkladı. TTF İstişare Konseyi Üyesi Esra Eczacıbaşı, TTF Cinsiyet Eşitliği Heyeti Üyesi Eda Sevaioğlu Tan, sanatçı Behzat Gerçeker üzere isimlerin katıldığı basın toplantısında konuşan Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş “Başarının cinsiyeti yoktur. Sporun toplumsal cinsiyet eşitliği gelişiminde de çok kıymetli misyonu var” dedi.

Saha kenarı: Trossard’in Spurs’e attığı gol

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul’da Anastasia Potapova şampiyonluğa ulaştı için yorumda bulun

    TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul’da Anastasia Potapova şampiyonluğa ulaştı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul’da Anastasia Potapova şampiyonluğa ulaştı için ilk yorumu yapabilirsin.