TFF 2. Lig’de kura çekimi yapıldı, Beyaz Grup ve Kırmızı Grup’ta yer alacak takımlar belirlendi! İşte tüm takımlar…

2021-2022 Dönemi TFF 2. Lig kümelerinde yer alacak kadrolar bugün yapılan kura çekimi ile belirlendi.

TFF Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen kura çekimine TFF Lider Vekili Yılmaz Büyükaydın, TFF İdare Heyeti Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu ve TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş ile Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın, kulüp liderleri ve temsilcileri katıldı.

2021-2022 döneminde TFF 2. Lig; Beyaz ve Kırmızı Küme olarak iki kümeye ayrılırken, Kırmızı Küme’de 20, Beyaz Küme’de 19 ekip yer alıyor. TFF 2. Lig’de yeni dönem 4-5 Eylül’de başlayacak.

Yılmaz Büyükaydın: “TFF olarak alt liglere çok değer veriyoruz”

TFF Lider Vekili Yılmaz Büyükaydın, kümelerin belirlendiği kura çekiminde bir konuşma yaptı. Büyükaydın, “Yeni dönemin heyecanını daima birlikte yaşıyoruz. Evvel küme kuralarını, önümüzdeki günlerde de fikstürü çekeceğiz. Güç kurallarda geçmiş dönemi noktaladık. Bir çok liderimiz, yöneticimiz, futbolcumuz, bu hastalığa yakalandı. Ben de yakalandım fakat atlattım. Hepimiz için kurallar zordu. Ekiplerimiz takım kurma konusunda önemli biçimde problemler yaşadı. El birliği ile bu zorlukların üstesinden geldik. Dönemi çok hoş bir halde tamamladık. Zevkli karşılaşmalar izledik. Heyecanlı bir play-off süreci yaşadık. Üst lige çıkan ekipleri tekrar tebrik ediyorum” dedi.

TFF’nin alt liglere büyük bedel verdiğini kaydeden Yılmaz Büyükaydın, “Başkanımız Nihat Özdemir ve İdare Heyetimiz, elimizden geldiğince sizleri desteklemeye çalışıyoruz. Hele hele sizlerin içinden gelen birisi olarak ben tüm uğraşımı gösteriyorum. 1, 2 ve 3. Lig, Ulusal Ekiplere oyuncu veren, futbolcularımızın profesyonelliğe adım attıkları yerler. Onun için çok önemsiyoruz. Bu ligler futbolumuzun temelidir, alt yapısıdır” formunda değerlendirmede bulundu.

Önümüzdeki dönem maçların yüzde 50 oranında seyircili oynanacağını belirten Büyükaydın, “Hepimizin özlediği tablo seyircili maçların oynanması. TFF Sıhhat Heyetimiz çalışmalarını sürdürüyor. Aşı programı dahilinde hazırlıklar yapılıyor. İlerleyen günlerde bunları sizlerle paylaşacağız” sözlerini kullanırken tüm kulüplere yeni dönemde muvaffakiyet diledi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. TFF 2. Lig’de kura çekimi yapıldı, Beyaz Grup ve Kırmızı Grup’ta yer alacak takımlar belirlendi! İşte tüm takımlar… için yorumda bulun

    TFF 2. Lig’de kura çekimi yapıldı, Beyaz Grup ve Kırmızı Grup’ta yer alacak takımlar belirlendi! İşte tüm takımlar… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TFF 2. Lig’de kura çekimi yapıldı, Beyaz Grup ve Kırmızı Grup’ta yer alacak takımlar belirlendi! İşte tüm takımlar… için ilk yorumu yapabilirsin.