TFF resmen açıkladı: beIN SPORTS ile iki yıllık yeni mukavele imzalandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Üstün Lig ve 1. Lig yayın haklarının 2 yıl daha Digiturk beIN MEDIA GROUP’ta olacağını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yapılan açıklamada şu tabirler kullanıldı: 

Türkiye Futbol Federasyonu İdare Heyeti yaptığı toplantıda; 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait olarak, TFF Harika Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Devranına ait düzenlenen Yayın İhalesi ile ilgili bir değerlendirmede bulunmuştur.

Yönetim Heyeti; daha evvel oluşturulan 9 kişilik Yayın İhale Komisyonu’ndan 7 üyenin ayrılmış olması nedeniyle Kurulun fonksiyonunu yapamaması, İstekli’lerin ihale şartnamesindeki kaide ve şartlara uygun teklif vermemesi, kimi paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın çok uzağında kalması ve yayın dalındaki şartlar nedeniyle, 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait yayın ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar vermiştir.

Yukarıdaki şartlara ek olarak, transfer döneminin açılması ve Kulüplerimizin transfer periyodunda sağlıklı bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok az bir mühlet kalması nedeniyle tekrar bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma mukavelesi yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Kamuoyunun bilgilerine hürmetle sunarız.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. TFF resmen açıkladı: beIN SPORTS ile iki yıllık yeni mukavele imzalandı için yorumda bulun

    TFF resmen açıkladı: beIN SPORTS ile iki yıllık yeni mukavele imzalandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TFF resmen açıkladı: beIN SPORTS ile iki yıllık yeni mukavele imzalandı için ilk yorumu yapabilirsin.