Toko Shengelia: Artık CSKA Moskova’da oynayamam

Rus temsilcisi CSKA Moskova’nın Gürcü yıldızı Tornike Shengelia, Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı silahlı akın ve işgal nedeniyle ekibinin formasını giymeyeceğini açıkladı.

Toplumsal medyadaki profil sayfasında fotoğrafını Ukrayna bayrağıyla değiştiren ve ‘Dualarım Ukrayna’yla! Güçlü kalın’ paylaşımını yapan Shengelia, daha sonra kulüpten ayrıldığını duyurdu.

Shengelia, “Bu kararı Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini protesto etmek emeliyle aldım. Rus ordusunun kulübü CSKA Moskova için oynamaya devam etmenin mümkün olmadığını düşünüyorum” dedi. Rusya ile problemler yaşayan Gürcistan’ın basketbol ulusal kadrosunun kaptanı Shengelia, ailesini de alarak İspanya’ya gittiğini açıkladı.

GÜRCİSTAN CUMHURBAŞKANI: “CSKA İÇİN OYNAMASI KABUL EDİLEMEZ”
6 yıl boyunca Baskonia formasını giydikten sonra CSKA Moskova’ya imza attığı için eleştirilen Gürcistan’ın kaptanına ait o devir Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabishvili, “Gürcistan Cumhurbaşkanı olarak ulusal kadro kaptanının CSKA Moskova’ya transfer olması benim için kabul edilemez.” demişti. (Sporx)

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Toko Shengelia: Artık CSKA Moskova’da oynayamam için yorumda bulun

    Toko Shengelia: Artık CSKA Moskova’da oynayamam için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Toko Shengelia: Artık CSKA Moskova’da oynayamam için ilk yorumu yapabilirsin.