Tokyo 2020 Haberleri: Mete Gazoz’un rakibi belli oldu!

Yumenoshima Park Okçuluk Alanı’nda düzenlenen karşılaşmalarda Mete, 669 puan topladı ve 64 atlet ortasında 10. sırada yer aldı. Ulusal okçu, sıralama çeşidinde 646 puan alan Lüksemburglu Jeff Henckels ile eşleşti.

Mete Gazoz, Henckels ile yapacağı birinci tıp maçına 29 Temmuz Perşembe günü çıkacak.

Karışık ekibe hak kazandı

Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz, ferdi sıralamadaki gösterdikleri performansla karışık grupta gayret etme hakkı elde etti.

Ferdî sıralama cinsinde alınan puanlara nazaran belirlenen karışık kadro sıralamasında ay-yıldızlılar toplamda bin 321 puanla 29 ülke ortasında 7. sırayı aldı.

Ulusallar, yarın son 16 çeşidinde Rusya Olimpiyat Komitesi ile karşılaşacak. Gün sonunda karışık ekip kategorisinde madalyalar sahibini bulacak.

“BEKLENTİMİZİN ALTINDA KALSA DA UYGUN BİR YARIŞ ÇIKARDI”

Okçuluk Ulusal Ekip Antrenörü Yusuf Göktuğ Ergin, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda klasik yay kategorisi ferdî sıralama cinsinde 10. olan ulusal atlet Mete Gazoz’un düzgün bir müsabaka çıkardığını söyledi.

Ergin, Yumenoshima Park Okçuluk Alanı’nda düzenlenen karşılaşmalardan sonra AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Sabah seansında Yasemin Ecem Anagöz’ün sıralama tipinde 19. olduğunu anlatan Yusuf Göktuğ Ergin, “Bugünkü yarışları noktalamış olduk. Gündüz seansında Yasemin’den sonra Mete de beklentimizin altında kalsa da buradaki kaidelere nazaran yeterli bir müsabaka çıkardı, yeterli gayret etti. Sıkıntı bir saha ve hava kuralı vardı. Yalnızca bizim için değil herkes için zorluydu. O yüzden puanlar birbirine çok yakın ve dünya ortalamasının altında çıktı. Olimpiyat oyunlarında yer almamız ve herkesin gerilimli olması buna neden oldu.” diye konuştu.

Yarın karışık kadroda Mete Gazoz ile Yasemin Ecem Anagöz ikilisinin çaba edeceğini hatırlatan Ergin, “Yarın birinci çeşitteki rakibimiz Rusya Olimpiyat Komitesi olacak. Gayemiz birinci çeşidi kazanıp çeyrek finalde yolumuza devam etmek.” sözlerini kullandı.

Sıralamada 652 puanla 19. olan Yasemin Ecem Anagöz, birinci tıpta 27 Temmuz Salı günü Kanadalı Stephanie Barrett ile karşılaşacak.

Kişisel sıralamayı 10. bitiren Mete Gazoz ise 29 Temmuz Perşembe günü Lüksemburglu Jeff Henckels ile uğraş edecek.

Mete ve Yasemin’den oluşan karışık kadro, yarın son 16 cinsinde Rusya Olimpiyat Komitesi ile karşı karşıya gelecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Tokyo 2020 Haberleri: Mete Gazoz’un rakibi belli oldu! için yorumda bulun

    Tokyo 2020 Haberleri: Mete Gazoz’un rakibi belli oldu! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tokyo 2020 Haberleri: Mete Gazoz’un rakibi belli oldu! için ilk yorumu yapabilirsin.