Toprak Razgatlıoğlu 6 kere şampiyon Jonathan Rea’yi geçiş müsaadesi vermeyecek

Milletlerarası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından 1988’den itibaren gerçekleştirilen Dünya Superbike Şampiyonası’nda (WorldSBK) Kawasaki fabrika kadrosu pilotu Jonathan Rea, 6 şampiyonluk ile en fazla bu unvanı kazanan isim oldu.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda bu dönem 13 kere birinci olan ulusal motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, yarın Endonezya’nın Memleketler arası Mandalika Pisti’nde birincisi koşulacak dönemin son ayak yarışları öncesinde genel klasmanda en yakın rakibi Jonathan Rea’nın 30 puan önünde 531 puanla birinci sırada bulunuyor.

Yarın ve Pazar günü son iki yarışta istediği puanları toplayarak dönemi birinci sırada bitirmeyi hedefleyen ulusal motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, bunu başarması halinde Dünya Superbike Şampiyonası tarihinin birinci Türk şampiyonu olarak tarihe geçecek.

FIM tarafından 1988 yılından bu yana dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen Dünya Superbike Şampiyonası’nda ABD, Fransa, İngiltere, Avustralya, İtalya, Büyük Britanya ve İspanya pilotları şampiyon oldu.

Şampiyona tarihinde en fazla şampiyonluğu Kawasaki fabrika kadrosunun pilotu Jonathan Rea 6 sefer kazanarak elde etti.

WorldSBK’da Büyük Britanyalı Jonathan Rea 6, İngiliz Carl Fogarty 4, Avustralyalı Troy Baylis 3, İtalyan Azamî Biaggi, ABD’li Colin Edwards, Doug Polen, Fred Merkel, İngiliz James Toseland ve Avusturalyalı Troya Korseri de 2 kere şampiyonluk sevinci yaşadı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Toprak Razgatlıoğlu 6 kere şampiyon Jonathan Rea’yi geçiş müsaadesi vermeyecek için yorumda bulun

    Toprak Razgatlıoğlu 6 kere şampiyon Jonathan Rea’yi geçiş müsaadesi vermeyecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Toprak Razgatlıoğlu 6 kere şampiyon Jonathan Rea’yi geçiş müsaadesi vermeyecek için ilk yorumu yapabilirsin.