Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı’dan taraftarlara davet

Avcı, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde basın mensuplarıyla yemekte bir ortaya geldi. Yemeğin akabinde bordo-mavili kulüpte 1 yılını dolduran Avcı için TSYD Trabzon Şubesi tarafından pasta kesildi.

Basın mensuplarıyla sohbet eden Avcı, bugüne kadarki muvaffakiyetlerinin en değerli sırrının oyun formasyonundan kopmamak olduğunu belirterek, “Takım golü yiyor, formasyona devam ediyor, atıyor devam ediyor, bizi ayakta tutan şey formasyon. 5 maçta düştük fakat kalkarak devam ettik.” diye konuştu.

 Avcı, Gaziantep maçında tribünlerin büsbütün dolmasını istediğini lisana getirerek, şunları söyledi:

 “Taraftarlarımız bizimle birlikte savunma yapacak, bizimle birlikte atak yapacak. Tatlı baskıyı rakibe yapacak. Bunu başarıyor taraftar. Horonu bir arada oynayacağız. Golü yedik devam ediyoruz, yanındaki düşüyor kaldırıyor. Arkadaşı yanılgı yapıyor, oburu kaldırıyor. Ben bunu istiyorum ve onlar da yapıyor. Sahiden takviyelerini ziyadesiyle ardımızda hissediyoruz.”

 “Buranın sorumluluğu ve duygusu çok fazla”

 Avcı, şampiyonluk hasretinin bir baskı oluşturup oluşturmadığı bahsiyle ilgili şöyle konuştu:

 “Geçmişteki yükleri sırtımıza almanın manası yok. Şu anda neler yapabiliriz. Buranın sorumluluğu ve duygusu çok fazla. Ben anında daha güzelini nasıl yapabiliriz, daha pragmatik sonuç nasıl alabiliriz, ona odaklanıyorum. Bugün bu yeni oyunu geliştirmek ve kazanabilmeye odaklanıyorum. Taraftarlarımızdan bütün tribünleri doldurmalarını istiyorum. Bizimle bir arada oynayacaklar, atakta da coşkulu olabiliriz.”

 Avcı, döneme başlarken, “İyi ki Trabzonspor var” denilen bir oyun oynatacaklarını söylediğini ve bunu gerçekleştirme yolunda ilerlediklerini vurgulayarak, “Taraftar bizim için güç, bu gücü denetimli bir formda rakibe vermeliyiz. Mahallî oyuncuların elinden tutsunlar, düştüklerinde kaldırsınlar. Dönem başında, ‘İyi ki Trabzonspor var denilen bir oyun oynatacağız’ demiştik. Şu an için izlenebilen, keyif alan, veren bir kadro Trabzonspor. Hepsinden kıymetlisi son dakikaya kadar pes etmeyen bir grubuz.” tabirlerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı’dan taraftarlara davet için yorumda bulun

    Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı’dan taraftarlara davet için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı’dan taraftarlara davet için ilk yorumu yapabilirsin.