Trabzonspor’da Emrehan ve Kouassi imzaladı!

Trabzonspor’da Emrehan Gedikli ve Jean Evrard Kouassi kontrat imzaladı. 

İmza merasiminde konuşan Ahmet Ağaoğlu, “Kouassi hocamızın uzun vakittir istediği bir isim. Gervinho’nun sakatlanmasından sonra gerçekleştirdiğimiz bir transfer. Kıymetli bir transferimiz oynamış olduğu Denizlispor maçında da hepimizin beğenisini kazanan kısa bir müddet içerisinde ispatlamış bir isim. Güzel olsun diliyorum kendisine. Trabzonspor forması altında büyük zaferlere imza atacağız. Burada hisse sahibi oyuncu olacağından kuşkumuz yok.” dedi.

AĞAOĞLU’NDAN EMREHAN YORUMU

Emrehan transferiyle ilgili konuşan Ahmet Ağaoğlu, “Emrehan 7-8 yıldır takip edilen bir isim. Biraz daha erken davransaydık daha erken alabilirdik. Performansıyla a gruba ıkınca biz fazla bonservis bedeli ödedik. Oyuncunun gelişimi için Leverkusen’e teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllar için planlamamızda değerli bir yere sahip. Yerli oyuncu olarak TFF aldığı kararı da göz önünde bulundurursak 7 yabancı 4 yerli takip eden sene 6 yabancı 5 yerli olacak. Kıymet veriyoruz, Emrehan güzel geldin, tıpkı vakitte Trabzonlusun memleketine ekibine beğenilen geldin, senden beklentilerimiz çok fazla. Bizim yaşlılık dönemlerimize gelecek lakin Türk futboluna katkı vereceğine inancımız tam. İnşallah Trabzonspor forması altında Allah futbolu bırakmayı nasip eylesin.” sözlerini kullandı.

KOUASSİ “İNSANLARLA BİRLİKTE KUTLAMA YAPACAĞIZ”

Trabzonspor’un Fildişili yeni yıldızı, “Herkese merhabalar burada ılmamı sağlayan liderimize hocamıza teşekkür ediyorum. Burada olmaktan ötürü ctık memnunum buraya geldiğimden beri büyük bir aile olduğumuzu gördüm. Beni kulübü destekleyen beşerler olduğunu görüyorum bu beşerlerle bir arada kutlama yapacağız.hem Türkiye’de hem avrupada kulübün daha da ileri gideceğini göreceğiz.” dedi.

EMREHAN: “MEMLEKETİME GELDİM”

“Trabzonluyum memlekete geldim. Hislerimi anlatmak güç. Çok büyük bir aile olduğumuzu gördüm. Bu türlü bir şeyi Almanya’da göremezsin. Ekip olarak tek bir sene değil 2-3 sene şampiyon olmak istiyoruz. Forvetiz gol atmak ve kadroya katkı sağlamak istiyoruz.”

KOUASSI İLE FORMA PAZARLIĞI…

Ahmet Ağaoğlu daha sonra oyunculardan numara seçmesini istedi. Kouassi’nin tercihi 1 numara oldu. 1461 forma seçtin, indirim de yapacağım. Kouassi ise “Çok fazla” karşılığını verdi. Marek Hamsik’e 5 bin forma sattığını söyleyen Ağaoğlu’na Kouassi “Ben yarım devirde geldim. 61 kalsın öbür sayıları değişelim” dedi. Pazarlık sonucu forma sayısı 1061’e düştü. Emrehan Gedikli ise “15 gol attıktan sonra 1461 forma alayım” iadelerini kullandı.

AĞAOĞLU: “SOKAĞA İNER HERKESE FORMA SATARIM”

Ahmet Ağaoğlu, “Forma satışından rahatsız olan taraftarlarımız var, futbolcularımız ailenin bir modülü. Bu aileye ne kadar paha verdiklerini sembolik olarak da açık ve net olarak söz ediyorlar. 165 bin satış oldu. %15’e yakın kısmı oyuncuların aldığı yerde taraftarların ilgi göstermesini bekliyorum. Sokağa inerim yoksa herkese forma satarım. çok önemli paralar harcıyoruz, elimizdeki kıymetli bedellerden birisi TS-Club eserlerimiz camiamızında bu süreçte maç biletlerine gösterdikleri ilgi kadar eserlere ilgi göstermelerini rica ediyorum. Kücük bir anı paylaşmak istiyorum. 12 yaşlarındaydı, ismini almadığım için pişmanım. Sarı saçlı bal hızlı elinde bir eldiven vardı “başkanım param buna yetti” dedi. O anın verdiği heyecanla ismini dahi soramadım. İlerleyen günlerde o sahne gözümün önüne geldiğinde duygulandım. Babasından aldığı harçlıkla TS Club’dan eldiven alarak kulübüne katkıda bulunmak isteyen şirin bir çocuk. Trabzonspor’u büyük yapan da budur.

Toplumsal medyada yer alan son derece şık giyinmiş başında şapkasıyla mendiliyle gözündeki yaşı silen taraftarına kadar bu gruba aidiyet hissiyle bağlı olan topluluğun bireyleriz. Bundan da gurur onur duyuyorum. Hayatta yaşadığım mutlulukların en büyüğü… 2 kardeşimize de teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı.

“BU KELAMLARI BEN SÖYLEMEDİM”

Ahmet Ağaoğlu, “Benim ‘Önümüzdeki 5 senede 3 şampiyonluk alacağız ve ikinci yıldızı takacağız’ diye açıklamam olmadı. Lakin Trabzonspor bundan sonra her sene şampiyonluk yarışının içerisinde olacaktır. Bu sene 11 maç ve 33 puan var, çok dikkatli olalım. Bitince kutlarız.” kelamlarıyla konuşmasını noktaladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Trabzonspor’da Emrehan ve Kouassi imzaladı! için yorumda bulun

    Trabzonspor’da Emrehan ve Kouassi imzaladı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Trabzonspor’da Emrehan ve Kouassi imzaladı! için ilk yorumu yapabilirsin.