Trabzonspor’un şampiyonluk kupası Ankara’da sporseveler ile buluştu

Trabzonspor’un kupası, geçtiğimiz gün Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Binası’nda Trabzonsporların ve sporseverlerin ziyaretine açıldı. Üzerinde “Spor Toto Üstün Lig Ahmet Çalık Dönemi Şampiyonu” yazan kupa 74 santimetre uzunluğunda ve 10 kilo 300 gram yükünde. Kupanın 9 kilo 300 gramı 925 ayar gümüş, 1 kilosu ise 925 ayar gümüş üzeri altın kaplama olarak üretildi. Ana esin kaynağı Selçuklu Yıldızı’nın birlik ve beraberlik ögesi yer alan kupa çarşamba gününe kadar sergilenecek. Kupayı ziyarete gelen sporseverler, kupanın önünde özçekim yaparak yaşadıkları anı ölümsüzleştirdi.

38 yıllık hasretin akabinde Trabzonspor’un şampiyonluğuna şahitlik eden Kutru çifti, 7 aylık bebekleri Musab ve 3 yaşındaki kızları Amine Hüma’yı alarak kupayı ziyaret etti. Kupanın önünde onlarca fotoğraf çekilen aile, daha sonra memleketlerinden arkadaşlarını arayarak imajlı konuştu.

Mustafa Kutru, şampiyon oldukları için memnun olduğuna vurgu yaparak, “Şampiyonluğu sonuna kadar hak ettik bence. Ben, ‘O sene bu sene, bundan sonra her sene’ diyorum. İnşallah bundan sonra kupalara ambargo koyacağız. Oğlumun bu kupayı görmesi onun talihine oldu. 7 aylık. Allah o denli nasip etti. Memnunuz. İnşallah bundan sonra her sene göreceğiz” dedi.

Trabzonspor’un 38 yıl sonra değil, 11 yıl sonra şampiyon olduğunu ileri süren Sümeyye Kutru ise, “Fazla kelama gerek yok. Şu arma her şeye kâfi. Şampiyonlar ligine bu forma ile çıktık biz. Bunu oburu takmadı” diye konuştu.

Barcelona oyuncuları Şampiyonlar Ligi’ni garantilemenin tadını çıkardı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Trabzonspor’un şampiyonluk kupası Ankara’da sporseveler ile buluştu için yorumda bulun

    Trabzonspor’un şampiyonluk kupası Ankara’da sporseveler ile buluştu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Trabzonspor’un şampiyonluk kupası Ankara’da sporseveler ile buluştu için ilk yorumu yapabilirsin.