Turan Özdemir’in kızından şaşırtan sav: Mektup uydurma!

“Dondurmam Gaymak” sineması ile hafızalara kazınan tiyatro ve sinema sanatkarı Turan Özdemir, 2018 yılında ömrünü yitirmişti. Sanatkarın hayattayken rol aldığı ve 2016 yılında İzmir’in Tire ilçesine bağlı Gökçen köyünde çekilen “İsmetse Olur” sineması, 11 Şubat’ta vizyona girdi.

Sinemanın İzmir’de yapılan galasında Turan Özdemir’in hayattayken sinema grubu için yazdığı argüman edilen bir mektup okundu. Merhum sanatçı mektupta şunları söylüyordu; “Bir tiyatrocuya yapacağınız en büyük yeterlilik, onu unutmamaktır.

“Kendimce düzgün bir hayat sürdüm lakin eski gücüm de kalmadı. Kalbim artık kâfi demeye başladı. Kendimi hasta hissediyorum. Farz edin ki aranızda değilim lakin ben her yerdeyim. Hepinizden tek bir isteğim var. Sakın beni unutmayın.”

Turan Özdemir’in Bodrum’da avukatlık yapan kızı 38 yaşındaki Ezgi Özdemir, basın mensuplarına yaptığı açıklamada bahse bahis mektubun büsbütün uydurma olduğunu ileri sürdü

Geçen hafta çıkan haberlerle bu türlü bir mektuptan haberleri olduğunu lisana getiren Av. Ezgi Özdemir, şunları lisana getirdi: “Bu haberde babanın güya yıllar sonra bir mektubu ortaya çıkmış üzere bir mektubun yayınlandığını gördük. Bu mektup muhakkak, babamın el yazısıyla yazılmış yahut babamın imzasını taşıyan bir mektup değildir.”

“Tamamen sinemanın reklamını yapmak maksadıyla uydurulmuş, bir mektup. Güya babam kalp hastasıymış vefatını hissetmiş, artık hiç gücüm kalmadı siz bu mektubu okurken ben çok uzaklarda olacağım sözlerini içeren aslında biraz aklıselim bir insanın ayrıntılı bir biçimde incelediğinde ya da o imzaya baktığında uyduruk, bir mektup olduğunu anlayabilecek nitelikte bir mektup olduğunu gördük.”

Mektupta ima edildiği üzere babasının 2016 yılında kalp rahatsızlığı yaşamadığını lisana getiren Özdemir, şu kelamlara yer verdi; “Mektubun asparagas bir mektup olduğu şuradan aşikâr, babam 2016 yılında rastgele bir kalp sorunu yaşamadı, 2017 yılında yalnızca anjiyo oldu.”

“Fakat kalp krizi dahi geçirmedi. Babam kalp krizi sebebiyle de aslında vefat etmedi. Biz daha sonra vefat raporunu aldığımız vakit, menenjit, beyin iltihaplanması sebebiyle olduğu tespit edildi. Bu mektup içeriğinde güya kalp krizinden ölmüş, vefatını hissetmiş üzere bir hava oluşturulmuş. Babam hayata son derece bağlı, mesleğine aşık esprili bir kişilikti.”

İmal şirketi hakkında kabahat duyurusunda bulunacaklarını ve tazminat davası açacaklarını lisana getiren Av. Ezgi Özdemir, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Babamın son çıkmış sineması olabilir lakin babamın aslında son çektiği sinemada değildi. 2016 yılında bu sinema çekildi, 2017 yılında basitçe internetten ararsanız çekilmiş sinema ve dizilerinin olduğunu görürsünüz. Üretim şirketi ve direktörün aleyhinde cürüm duyurusunda bulunacağız. Manevi tazminat davası açacağız.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Turan Özdemir’in kızından şaşırtan sav: Mektup uydurma! için yorumda bulun

    Turan Özdemir’in kızından şaşırtan sav: Mektup uydurma! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Turan Özdemir’in kızından şaşırtan sav: Mektup uydurma! için ilk yorumu yapabilirsin.