Türk boksör Dilara Yücel, rakibinin koronavirüs testi pozitif çıkınca orta sıklet kemerinin sahibi oldu

Avusturya’dan Eskişehir’e kesin dönüş yapan Viyana doğumlu 18 yaşındaki profesyonel boksör Dilara Yücel, Türkiye’yi temsil etmek için UBO tarafından 24 Temmuz’da başşehir Tiran’da gerçekleştirilen “Boks Gecesi Avrupa Şampiyonluğu Kemer Unvanı” tertibine katıldı.

Dilara, bayanlar orta sıklet kategorisinde Gürcistanlı rakibi Chakhvashvili’nin tertipte atletlere yapılan Kovid-19 testinin müspet çıkmasıyla “Boks Gecesi Avrupa Şampiyonluğu Kemer Unvanı”nı kazandı.

Dilara Yücel, AA muhabirine, rakibi için keder duyduğunu anlatarak, “Nana’nın testi olumlu çıktı. Altın kemeri ülkeme getirdiğim için çok memnunum. Tüm hazırlıklarımı yapmıştım. Karşılaşmaya çıksaydık da kemeri alacağımdan emindim.” dedi.

Dünya genelinde en genç profesyonel boksörler listesinde yer aldığını tabir eden Yücel, UBO tarafından rakibine unvan maçına çıkması için 1,5 ay müddet verildiğini lisana getirdi.

Dilara Yücel, UBO’nun ikinci maç için kendi istediği yerde maç düzenlemesine müsaade verdiğine değinerek, şöyle devam etti:

“Bu mühlet zarfında da kemeri müdafaa mecburiliği getirildi. Rakibimle 28 Ağustos’ta İstanbul’da karşı karşıya geleceğiz. Gürcistanlı rakibimin kemeri alabilmesi için maçı kazanması gerekiyor. Önümde bir aylık mühlet var. Daha fazla çalışarak ülkemde düzenlenecek karşılaşmayı ringde kazanmak istiyorum. Bu benim için büyük bir avantaj oldu. Dayanak veren herkese çok teşekkür ederim.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Türk boksör Dilara Yücel, rakibinin koronavirüs testi pozitif çıkınca orta sıklet kemerinin sahibi oldu için yorumda bulun

    Türk boksör Dilara Yücel, rakibinin koronavirüs testi pozitif çıkınca orta sıklet kemerinin sahibi oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türk boksör Dilara Yücel, rakibinin koronavirüs testi pozitif çıkınca orta sıklet kemerinin sahibi oldu için ilk yorumu yapabilirsin.