Türk futbolcu Abdullah Doğan, Ukrayna’da mahsur kaldı: Beni kurtarın!

Rusya’nın Ukrayna’ya savaş ilan etmesinin akabinde Kiev hücumlar ağırlaşırken, Metalist Kharkiv’le transfer görüşmesi için Ukrayna’ya giden Alman pasaportlu Türk futbolcu Abdullah Doğan ülkede mahsur kaldı.

“Metroda uyuyorum”
Ukrayna’nın ikinci büyük kenti olan Kharkov’da mahsur kalan Doğan, hava trafiğinin askıya belirtirken havaalanında tanklar, helikopterler ve askerler gördüğünü söyledi. Alman pasaportu bulunan Abdullah Doğan, bavullarıyla birlikte metro istasyonuna sığındığı açıkladı. Alman Bild Gazetesi’ne konuşan ve Twitter’den açıklamalar yapan Doğan, “Metroda uyuyorum. Zira dışarıda silah sesleri var. Burası binalardan daha inançlı. Nişanlımı ve kardeşlerimi göremeyeceğim için korkuyorum. Hayatım için endişeliyim” dedi.

“Kaçmak zorundayım”
En son dün akşam saat 19.10 sıralarında “Lütfen beni buradan çıkarın, Ruslar çok yakında. Kaçmak zorundayım” diyen Doğan’ın karayoluyla çıkıp çıkmadığı bilinmiyor. Kendisi bir yandan, ailesi öteki yandan Alman Elçiliği’nden yardım istiyor lakin her yer kapalı olduğu için kimseye ulaşılamıyor.

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Türk futbolcu Abdullah Doğan, Ukrayna’da mahsur kaldı: Beni kurtarın! için yorumda bulun

    Türk futbolcu Abdullah Doğan, Ukrayna’da mahsur kaldı: Beni kurtarın! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türk futbolcu Abdullah Doğan, Ukrayna’da mahsur kaldı: Beni kurtarın! için ilk yorumu yapabilirsin.