Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yayın ihalesiyle ilgili açıklama

İşte TFF’den yapılan açıklama:

“Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2022-2023 ve devam eden futbol dönemlerini kapsayan TFF Harika Lig ve TFF 1. Lig Karşılaşmaları Yayın Haklarının devranı için düzenlenen ihaleye ait olarak teklif verme mühleti bugün prestijiyle sona ermiş ve Yayın İhale Komitesi kelam konusu teklifleri değerlendirmiştir.  Avrupa’nın birçok liginde uygulanan örnek modellerden hareketle, gelişen teknolojiyi de baz alarak, yeni eserler ve farklı paket seçenekleri sunan ihale için, yurt içi ve yurt dışından toplam 14 firma, biri alternatif olmak üzere 15 teklif vermiş olup, içlerinden bir adedinin sunduğu alternatif teklifle ilgili de istişare yapılmıştır. 

Dünya genelinde yaşanan salgının tesirlerine karşın, TFF Üstün Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının bedelini bir defa daha gösteren tekliflerin en yüksek noktaya gelmesi için çalışmaların devam etmesine karar verilmiştir. Bu kapsamda; mevcut teklif veren kuruluşların eksikliklerini tamamlaması, tekliflerini revize etmesi için, tüm iştirakçi firmalara, 18 Şubat 2022 Cuma günü saat 17.00’ye kadar ek müddet tanınmıştır.    

Ayrıyeten, bu süreçte yurt dışında da örnekleri görüldüğü üzere, kulüplerimizin de ortağı olacağı alternatif teklifin ayrıntılı olarak kıymetlendirilmesi ve kelam konusu firma ile tüm hususları görüşmek üzere toplantı organize edilmesi kararlaştırılmıştır.  Yayın İhale Kurulu, kulüplerimiz için tahlil olacak tüm çalışmaları yaparak, kulüplerimizi rahatlatacak ihaleyi en kısa müddette sonuçlandırmayı hedeflemektedir.

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yayın ihalesiyle ilgili açıklama için yorumda bulun

    Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yayın ihalesiyle ilgili açıklama için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yayın ihalesiyle ilgili açıklama için ilk yorumu yapabilirsin.