UEFA, Galatasaray’ın cezasını indirdi

ONUR DİNÇER/SKORER DIŞ HABERLER 

Galatasaray’ın Lokomotiv Moskova maçında alana unsur atılması nedeniyle kesilen cezaya itirazı kısmen haklı bulundu. UEFA daha evvel belirlediği para cezasının ölçüsünde indirime gitti.

UEFA Galatasaray’ın yaptığı itirazı haklı buldu ve daha evvel Galatasaray’a verdiği para cezasında indirime gitti. UEFA tarafından yapılan açıklamada Cim Bom’un Lokomotiv Moskova maçındaki kararla ilgili müracaatının kısmen onaylandığı duyuruldu.

Para cezasında 5 bin 250 euro indirim

Buna nazaran, bu müsabakada alana husus atılması nedeniyle Galatasaray’a 21,375 Euro para cezası kesildiği belirtildi. UEFA Disiplin Konseyi tarafından hususla ilgili evvelki kararda Galatasaray’a alana husus atılmasından ötürü 26,625 Euro para cezası verildiği duyurulmuştu. Böylelikle 5,250 Euro indirim yapılmış oldu.

Marsilya kararına itiraz geri çevrildi

Galatasaray’ın Marsilya maçına yaptığı itirazın ise reddedildiği açıklandı. UEFA Disiplin Kurulu’nun o maçta sarı-kırmızılılara verdiği alana unsur atılmasından 9,375 Euro, meşale yakılmasından 2,500 Euro’luk cezaların geçerliliğini koruduğu bildirildi.

Beşiktaş’a meşaleden ceza geldi

Öte yandan UEFA tarafından Beşiktaş’a da para cezası kesildi. Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi deplasmanında Borussia Dortmund karşısına çıktığı karşılaşmada meşale yakılmasından ötürü, UEFA Disiplin Heyeti tarafından siyah-beyazlılara 6 bin 250 euro para cezası kesildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. UEFA, Galatasaray’ın cezasını indirdi için yorumda bulun

    UEFA, Galatasaray’ın cezasını indirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak UEFA, Galatasaray’ın cezasını indirdi için ilk yorumu yapabilirsin.