UEFA Şampiyonlar Ligi’nde genç hocalar göz doldurdu

CELAL UMUT EREN

Şampiyonlar Ligi’nde son 16 çeşidinde Salzburg-Bayern Münih gayreti 1-1 sona ererken herkesin gözü kulübedeki genç teknik direktörlerdeydi. 

Bayern Münih’in 34 yaşındaki hocası Julian Nagelsmann ile Salzburg’un 33 yaşındaki çalıştırıcısı Matthias Jaissle, ataklarıyla, kenardaki güçleriyle ve olgun tavırlarıyla ayakta alkışlandı.

Uğraşta toplamda 33 şut çekilirken, Salzburg 6, Bayern Münih de 9 isabetli şut buldu. 1-1 bitmesine karşın Jaissle-Nagelsmann kapışması öne çıkarılan mevzu oldu. 

İki hocanın toplam yaş ortalamasının yalnızca 67 olması bir öteki ayrıntı olarak göze çarptı. Bilhassa Salzburg tarafı dikkat çekti. Avusturya ekibinin birinci 11’inde 24 yaş üzerinde yalnızca bir futbolcu olması öne çıkarıldı. Bayern Münih’in uzatmalarda beraberlik golü bulmasında da Salzburg’un gücünü gözler önüne serdi. Salzburg’un birinci 11 ortalaması 23.4 olarak hesaplandı.

‘Ben farklıyım’

Bayern Münih’le 1-1 berabere kalan Salzburg’da teknik yönetici Matthias Jaissle, maç sonunda tezli konuştu. 33 yaşında olmasının daima öne çıkarıldığını tabir eden Jaissle, “Ben Nagelsmann’ın devamı değilim. Ben Matthias Jaissle olarak karşınızdayım. Ben farklıyım” dedi.

Hakan yetmedi

Şampiyonlar Ligi’nde Inter alanında Liverpool’a 2-0 yenilirken, Hakan Çalhanoğlu’nun performansı İtalyan takımına yetmedi. Bir topu direkten dönen ulusal futbolcu, İtalya basınında da ön plana çıktı.Çizme basınında ve UEFA’nın toplumsal medya hesaplarında Hakan Çalhanoğlu’nun skor 0-0 iken üst direkten dönen topuna vurgu yapıldı.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde genç hocalar göz doldurdu için yorumda bulun

    UEFA Şampiyonlar Ligi’nde genç hocalar göz doldurdu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak UEFA Şampiyonlar Ligi’nde genç hocalar göz doldurdu için ilk yorumu yapabilirsin.