Ufuk Sarıca’dan Semih Erden açıklaması!

ING Basketbol Üstün Ligi takımlarından Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, Yukatel Merkezefendi Belediye maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Uzun bir ortadan sonra tekrar lig gayretine devam edeceklerini ve taraftarlarla tekrar buluşacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Ufuk Sarıca, “En son 1 ay evvel Gaziantep Basketbol ile İzmir’de karşılaşmıştık. Art geriye Anadolu Efes galibiyetiyle başlayan 3 maçlık bir serimiz var ki aslında son 6 maça baktığımızda bir tane uzatmada kaybettiğimiz Bahçeşehir Koleji dışında tüm müsabakaları kazanmıştık. Bu seriyi sürdürmek istiyoruz, birinci 4 maksadımız vardı dönem başında ve bu gayenin içindeyiz. Bütün ekipler birbirine çok yakın ve birinci 4 içindeki gruplarla Play-Off sınırının içindeki öteki takımlarla çok az puan farkları var. Kalan haftalarda yanılgı yapmadan üst kümenin içinde bitirebildiğimiz en güzel yerde olağan dönemi noktalamak istiyoruz” dedi.

“SAKATLIKLAR OLUMSUZ ETKİLEDİ”

“Son 3 dönemde 2 tane güçlü, geniş takımlı Euroleague kadrolarının arasındaydık” diyen deneyimli çalıştırıcı, “Yine bu dönemde da tıpkı biçimde tıpkı maksadı güdüyoruz. Bu sene yalnızca farklılık 3 tane ameliyatlık sakatlık yaşamamız oldu ve hakikaten büyük şanssızlıktı bizim için. Zira dönemi bütçemiz dahilinde kurguladığımızda oyuncu sayısı belirliydi, bu bağlamda sakatlıklar bizi olumsuz etkiledi. Uzun mühlet sakatlığı süren Michael Roll şu an ekibe döndü. Ligdeki uzun ortalar bir taraftan sakatlıkların güzelleşmesi, ekiplerin yara sarması için güzel olurken öbür taraftan da kadroların ritim kaybına da neden olabiliyor. Bu yüzden çift taraflı düşünmek lazım. Michael Roll’un uzun süren sakatlığından sonra dönüp tekrar bizle idman yapabilir hale gelmesinden ötürü memnunuz. Semih Erden’in kadroya tekrar dönmesi için yaklaşık 2 haftalık mühlete gereksinimi var. Düzgünleşme süreci biraz daha ağır ilerliyor. Semih’in de dönmesinden sonra umut ediyorum ki dönem sonuna kadar öbür sakatlık yaşamadan dönemi en güzel halde bitiririz” yorumu yaptı.

“HEDEF MERKEZEFENDİ MAÇI”

Ligde pazar günü iç alanda oynayacakları Yukatel Merkezefendi Belediyesi maçına da değinen Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca şöyle devam etti: “Yeni bir oyuncu transfer ettiler. Ligdeki pozisyonlarına bakarsak alt sıralardan uzaklaşmak istiyorlar ve her maça büyük ehemmiyet veriyorlar. Biz de son derece önemli bir formda alanda işimizi yaparak maçı kazanmak istiyoruz. Bu maçta taraftarımıza da büyük sorumluluk düşüyor. Biz daima bir arada salon doluyken neler yapabileceğimizi daha evvel birçok sefer gösterdik, Anadolu Efes maçında 3 kıymetli eksiğe karşın taraftarımızla bütünleşerek galibiyete ulaşmıştık. Bu hafta da dolu tribünler önünde hoş galibiyetle yolumuza devam ederiz.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Ufuk Sarıca’dan Semih Erden açıklaması! için yorumda bulun

    Ufuk Sarıca’dan Semih Erden açıklaması! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ufuk Sarıca’dan Semih Erden açıklaması! için ilk yorumu yapabilirsin.