Uğur Akkuş’a 8 yıl 4 ay mahpus cezası!

Bir küme Kuveytli iş insanı, dolandırıldıklarını sav ederek, Aswar Şems Gayrimenkul Proje İdaresi ve Danışmanlık şirketi sahibi Uğur Akkuş ile yedi kişi hakkında savcılığa hata duyurusunda bulunmuştu. Savcılık soruşturması kapsamında, Akkuş ile yedi kişi hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ kabahatinden 10 yıla kadar mahpus istemiyle dava açılmıştı. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada hâkim kararını açıkladı.

Hürriyet gazetesinden Özge Eğrikar’ın haberine nazaran; mahkeme, Uğur Akkuş ve yedi kişinin İzmir-Çeşme’de bulunan müşterek paylı yerin turizm yatırımı gayeli ortaklaşa satın alınması mazeretiyle dolandırıcılık hatasını işlediğini belirtti. Tutuksuz sanık Uğur Akkuş ve yedi kişi hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ kabahatinden 8 yıl 4 ay mahpus cezasına hükmedildi.

AVUKAT: MUTLAKLAŞMIŞ BİR KARAR YOK
Uğur Akkuş’un avukatı Başak Pelit, şimdi katılaşmış bir mahkeme kararı olmadığını söyledi: Mahkeme kararı şimdi kesinleşmemişken müvekkilin ticari prestijine ve kişilik haklarına ziyan verecek nitelikteki argümanlar temelsiz ve gerçek dışıdır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Uğur Akkuş’a 8 yıl 4 ay mahpus cezası! için yorumda bulun

    Uğur Akkuş’a 8 yıl 4 ay mahpus cezası! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uğur Akkuş’a 8 yıl 4 ay mahpus cezası! için ilk yorumu yapabilirsin.