Ukraynalı oyuncular: Ülkemize gerekirse yürüyerek gideceğiz

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi 3. gününde devam ediyor. Bu durum turizm kenti Antalya’ya tatil ve kamp için gelecek olan Ukraynalı konukları de olumsuz etkiledi. Rezervasyon yapan Ukraynalılar, Antalya’ya gelemezken, kimi spor kadroları ise askeri müdahalenin başladığını kente geldiklerinde öğrendi. Antalya’da şu an kampta 20’ye yakın Ukraynalı futbol grubu yer alıyor. Ukrayna 2. Lig gruplarından Epicenter de kamp için Antalya’yı seçti. 3 gün evvel Ukrayna’dan hareket eden kafilenin uçağı havadayken, Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi başladı. Havalimanına iner inmez telefonlarını açan futbolcular, aldıkları onlarca ileti ve arama sonucunda savaşın başladığını öğrendi. Kafile geri dönmek istese de hava alanının kapalı olması nedeniyle başarılı olamadı. Büyük bir endişe ve tasa yaşayan grup, sıkıntı da olsa kamp yapacakları otele geçti. Moralsiz halde idman yapmaya çalışan futbolcular, savaşın uzaması halinde bir halde ülkelerine gitmenin uğraşı içinde olduklarını, gerekirse yaya olarak yola düşeceklerini belirtti.

Melnik: “Savaşın başladığını öğrendik”
Ülkelerinden ayrılırken her şeyin sakin olduğunu lisana getiren Yardımcı antrenör Roman Melnik, “Öyle bir söylenti var üzereydi lakin buna inanmıyorduk. Türkiye’ye geldiğimizde telefonlarımızı açtığımızda bir sürü ileti aldık. Akrabalarımızı geri aradık çabucak, savaşın başladığını öğrendik. Çok tedirginiz, ailemiz, akrabalarımız orada. Geri gitmek istedik lakin malum hava alanı kapalı. Buradayız, moralsiz halde çalışıyoruz” dedi.

“Yaya olsa yeniden gideceğiz”
Yakınları ile irtibat halinde olmaya çalıştıklarını söz eden Melnik, “Ülkenin her yerinde savaş var. Taarruzlar her yerde devam ediyor. Üzücü haberler alıyoruz, devamlı telefondayız. Çok makûs bir durum var, tedirginiz ve kaygılı formda bekliyoruz. Her türlü konuta gitmeye çalışacağız. Konutta eşim, iki çocuğum ve babam var. Şayet savaş uzarsa yaya da olsa yeniden gideceğiz” diye konuştu.

Chernobay: “Ölsek de kalsak da ailemizin yanında olmak istiyoruz”
Serhiy Chernobay ise yola çıkarken morallerinin çok yüksek olduğunu hatırlatarak, “Türkiye’yi çok seviyoruz, hoş idman yapacaktık. Ama buraya geldiğimiz gün dünyamız başımıza yıkıldı. Çalışmak istemiyoruz. Moralimizi sıfır. Ailemizin yanına gitmek istiyoruz. Ölsek de kalsak da birlikte olmak istiyoruz. Fakat maalesef o denli bir imkanımız yok. Ailemiz için çok korkuyoruz. Bir an evvel bombardımanların bitmesini istiyoruz” halinde konuştu.

Kravchenko: “Ufacık gitme talihimiz olsa koşarak gideriz”
İki küçük çocuğunun şu an ailesiyle sığınakta olduğunu lisana getiren Vladislav Kravchenko, “İletişim kurmaya çalışıyorum daima. İki gündür sığınaktan çıkmadılar. Ailemin olduğu yerde bombardımanlar var, sesler duyuluyor. Orada durumlar berbat. Moralimiz çok makûs. İdman bile gözümüzde yok. Ufacık bir gitme talihimiz olsa inanın çabucak koşarak giderdik. Ailemizin yanında olmak istiyoruz. Ailemin yanında olmak, onları korumak isteriz. Lakin o denli bir talihimiz yok. Yalnızca savaş olmamasını, barışı istiyoruz. Savaştan yana değiliz. Burada öbür ekiplerde arkadaşlarımız var. Hepsi geri gitmek istiyor, bir yol arayışındayız” cümlelerine yer verdi

Hakan Çalhanoğlu’nun bu dönemden en yeterli anları

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Ukraynalı oyuncular: Ülkemize gerekirse yürüyerek gideceğiz için yorumda bulun

    Ukraynalı oyuncular: Ülkemize gerekirse yürüyerek gideceğiz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ukraynalı oyuncular: Ülkemize gerekirse yürüyerek gideceğiz için ilk yorumu yapabilirsin.