Uluslar Ligi’nin en genç kadrosu Türkiye, geleceğini inşa ediyor

A Ulusal Futbol Ekibi, UEFA Uluslar C Ligi 1’inci Küme’deki 4’üncü müsabakasında Litvanya’yı 2-0 mağlup ederek 4’de 4 yaptı ve puanını 12’ye yükselterek liderliğini sürdürdü.

Tekrardan B Ligi’ne yükselmek için büyük bir uzaklık kaydeden ulusal grupta teknik yönetici Stefan Kuntz ve başta Kenan Koçak olmak üzere yardımcıları, gençlere kıymet vermeye devam ediyor. Kuntz’un misyona gelmesiyle birlikte evvel Salih Özcan akabinde ise Ferdi Kadıoğlu, ulusal gruba kazandırıldı. Liglerin sona ermesinin akabinde başlayan Uluslar Ligi’nde takıma birçok genç oyuncu çağıran Stefan Kuntz, oyunculardan aldığı randımanla de dikkat çekti.

ULUSLAR LİGİ’NDE YER ALAN EKİPLER ORTASINDA EN GENCİ TÜRKİYE
Uzun yıllar Almanya U21 ekibinde vazife aldıktan sonra A Ulusal Futbol Ekibi’nde teknik yöneticilik vazifesine getirilen Stefan Kuntz, gençlere verdiği pahası ve değeri, Türkiye’de de sürdürüyor. Avrupa kadrolarına genç yaşlarda ihraç ettiğimiz futbolcu sayısı her geçen gün artarken, Kuntz da 2024 Avrupa Şampiyonası finalleri için gençlere güvenerek yola çıktı. Comparisonator’un bilgilerine nazaran ulusal ekibin takımındaki 26 oyuncunun yaş ortalaması 23.78. Türkiye’nin akabinde 2’nci sırada ise 24.0 ortalama ile İzlanda, 24.8 ortalama ile İtalya ve 25.0 ortalama ile Ukrayna yer alıyor. Uluslar Ligi’nde yer alan kadrolar ortasında en yaşlı grup ise 29.0 ortalama ile Andorra olarak göze çarpıyor.

SERDAR DURSUN YAŞ ORTALAMASINI DA GOL ORTALAMASINI YÜKSELTİYOR
Ay-Yıldızlı takımın takımında yer alan en yaşlı oyuncu ise ekibin en skoreri pozisyonundaki Serdar Dursun. 30 yaşındaki golcü oyuncu Uluslar Ligi C Kümesi’nde müddet aldığı 3 maçta da gol kaydederken, toplamda 8 ulusal maçta rakip ağlara 7 gol bırakmayı başardı. 28 yaşındaki kaptan Hakan Çalhanoğlu ve Kaan Ayhan, Serdar’dan sonra gelen isimler. Ay-Yıldızlı takım kümede 14 gol atıp kalesini gole kapatırken, gol ortalamasında Serdar’ın katkısı tesirli oldu.

6 OYUNCU ULUSLAR LİGİ’NDE ULUSAL OLDU
A Ulusal Futbol Grubu’nda Stefan Kuntz’un Uluslar Ligi maçları için aday takıma dahil ettiği isimlerden 6’sı birinci defa ulusal formayı bu tertipte sırtına geçirdi. Ulusal grup tercihini Türkiye’den yana kullanan Ferdi Kadıoğlu’nun yanı sıra Kasımpaşa ile başarılı bir dönem geçiren Eren Elmalı, Galatasaray’ın genç oyuncusu Yunus Akgün, Rennes’in file bekçisi Doğan Alemdar, OH Leuven’de kiralık olarak forma giyen Cenk Özkacar ve Watford forması giyen Tiago Çukur, Türkiye ismine birinci defa alana çıktı.

KUNTZ, FERDİ’DEN VAZGEÇMEDİ
A Ulusal Futbol Ekibi’nde teknik yönetici Stefan Kuntz, Uluslar Ligi’nde birçok oyuncuya forma talihi verdi. Tecrübeli teknik adamın vazgeçemediği isimlerin birinci sırasında ise Ferdi Kadıoğlu yer aldı. Ulusal ekibin Uluslar Ligi’nde oynadığı 4 müsabakaya da birinci 11’de başlayan Kadıoğlu, gösterdiği performans ve istekle, teknik heyetten tam not aldı. Ulusal formayla da dönem boyunca Fenerbahçe’de oynadığı sol bek konumunda misyon alan genç oyuncu, gelecekte Stefan Kuntz’un planlarında değerli bir yeri olacağının iletisini bu müsabakalarda verdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Uluslar Ligi’nin en genç kadrosu Türkiye, geleceğini inşa ediyor için yorumda bulun

    Uluslar Ligi’nin en genç kadrosu Türkiye, geleceğini inşa ediyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uluslar Ligi’nin en genç kadrosu Türkiye, geleceğini inşa ediyor için ilk yorumu yapabilirsin.