Ünlü modacı Bahar Korçan’ın cenazesinde gözyaşları sel oldu!

Bahar Korçan, uzun müddettir çaba verdiği yumurtalık kansere nedeniyle dün hayatını kaybetti. 2016 yılından beri kanserle çaba eden Bahar Korçan’ın mevti moda ve sanat dünyasını yasa boğdu. 57 yaşında hayatını kaybeden ünlü dizayncı için Teşvikiye Çamii’nde cenaze namazı kılındı.

Sevenlerinin gözyaşları ortasında musalla taşına konulan Bahar Korçan’ın tabutunun üzerini el işlemeli beyaz bir örtü serildi. Ayrıyeten Korçan’ın meslek hayatının birinci yıllarında çizdiği ve kendi yazdığı şiirin bulunduğu çalışması, tabutun yanındaki musalla taşına konuldu.

GÖZYAŞLARIYLA UĞURLANDI
Moda ve sanat dünyasından birçok ismin katıldığı merasimde gözyaşları sel oldu. Bahar Korçan’ın kızı Lal Korçan, annesi Sema ve babası Kamil Doğanalp, taziyeleri kabul etti. Cenaze merasimine; Yonca Evcimik, Demet Akbağ, Meltum Cumbul, Simay Bülbül, Sinem İnanç, Dilek Hanif, Cem Hakko, Janset, Ece Sükan, Ayşe Tolga üzere çok sayıda tanınmış sima katıldı. Korçan’ın cenazesi Teşvikiye Camii’nde ikindi namazını takiben kılınan cenaze namazının akabinde Beykoz’daki Gazi Yunus Mezarlığı’na defnedildi.

“EN SON İKİ GÜN EVVEL KONUŞTUK”
Cenazeye katılanlar ortasında yer alan Yonca Evcimik, yakın dostunun kaybetmenin kederini yaşadığını belirterek, “Her vakit çok düzgün bakıldı. Yeri hiçbir vakit dolmayacak bir insan. Kardeş üzere. Öteki söyleyecek bir şeyim yok. En son iki gün evvel konuştuk. Hastanedeydi ve çok yeterliydi. ‘Yeter, bıktım senin kanserinden’ dedim. Şakalaşıyorduk. ‘Ben de bıktım, bu son olsun inşallah’ dedi. Bir şey diyemedim. Hala içimde yara. Orta ara nükseden bir hastalık biliyorsunuz. Kemoterapi ve bir kadro ilaçlarla hafifliyor. Son 2-3 gün bu kadar süratli olması. Bu türlü oluyor son evreler. Çok şükür ki, çok acı çekmeden, çok uzun sürmeden Allah’ın sevgili kuluymuş ki tertemiz melek oldu” sözlerini kullandı.

“MELEK ÜZERE KALBİ OLAN BİR İNSANDI”
Demet Akbağ, “Uzun müddettir Bahar’ı görmüyordum. Bir de zati hastalığı sebebiyle kritik durumda olan insanlarda görüşülmüyor. Son durumunu biliyordum. Çok uğraştı, çabaladı, bu kadar direnebildi. Çok özel, çok yaratıcı ve melek üzere kalbi olan özel bir insandı. Çok erken kaybettik” formunda konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ünlü modacı Bahar Korçan’ın cenazesinde gözyaşları sel oldu! için yorumda bulun

    Ünlü modacı Bahar Korçan’ın cenazesinde gözyaşları sel oldu! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ünlü modacı Bahar Korçan’ın cenazesinde gözyaşları sel oldu! için ilk yorumu yapabilirsin.